f

Telefon Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi

  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar

BİR GREFTTE KAÇ ADET SAÇ TELİ BULUNMAKTADIR ?

BİR GREFTTE KAÇ ADET SAÇ TELİ BULUNMAKTADIR ?

Dökülen saçlarınızla ilgili sıkıntılı ve stresli bir sürece girdiyseniz eğer, bu konuda araştırmalara başlamış olmalısınız sanırım. Eğer cevabınız evet ise, o halde sık sık greft kelimesi ile karşılaşmış olmalısınız. Greft terimi saç ekimi işlemlerinde oldukça sık bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. En genel anlamı ile ele alacak olursak greft; kelime anlamı olarak parça anlamı taşımaktadır. Yani deriden kesilen bir parçadır aslında. Bu küçük deri parçasının üzerinde kıl kökleri bulunmaktadır. Ancak alınan her bir greftte kaç adet kıl bulunduğuna dair kesin bir bilgi vermek mümkün değildir. Çünkü greft üzerindeki kıl kökü sayısını etkileyen farklı etmenler vardır. Bu etmenler içerisinde de en genel olanı, greftin alındığı bölge ve greft alma işlemi sırasınsa kullanılan uçların boyutlarıdır. Örneğin ense bölümünden alınan bir greft söz konusu ise ortalama olarak 2-5 adet kök bulunduğu kabul edilse de bu bölgedeki saç kökü sıklığına göre bazen bu adet 4 e kadar çıkabilmektedir. Ancak sakal ve göğüs bölgesinde bu sayıyı yakalamak pek olası değildir maalesef. Çünkü bu bölgelerde bulunan saç kökleri o kadar sık değildir.

Greft Alımında Kıyaslama

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi farklı bölgelerden alınan greftlerde, farklı sayılarda saç kökü bulunmaktadır. Saç ekim işlemine karar verdiyseniz eğer, maksimum kalite ve maksimum performans ile işlemin tamamlanmasını beklersiniz doğal olarak tabii ki. Bu yüzden de greft üzerinde ki kök sayılarına kadar ayrıntılı bir araştırmaya girmelisiniz. Ense dışında uygulamaya eşlik eden diğer bölümlerde hemen hemen alınan tüm greftlerde tek kök bulunur. Sakal bölümünden alınan greft lerde de sadece %10 luk bir bölümde çift kök içeren alımlara rastlanılmaktadır. Yani kısacası göğüs ve sakal bölgesinde ki alımlarda asla 3 4 köklük greftlere rastlanmaz.

En Kazançlı Greft Alımı

Yukarıda yaptığımız kıyaslamanın ardından doğal olarak, en kazançlı greft alımı hangi bölgedendir diye bir düşünceye kapılabilmektesiniz. Bunun cevabını size en doğru şekilde verebilecek kişi şüphesiz ki birlikte yol aldığınız uzman olmalıdır. Çünkü en kazançlı greft kişiden kişiye değişmektedir. Örneğin ense bölümünden alınacak greft üzerinde birkaç kök bulunabilecektir belki ancak sakal bölümünden alınan greft üzerinde tek bir adet kök olmasına rağmen daha kalın kıl barındırdığı için ekim işlemi sonrası daha hacimli bir görüntüye kavuşulabilecektir. İşte bu ve buna benzer sebepler nedeniyle en doğru kararı uzmanınızla işbirliği içerisinde vermelisiniz. Yine de genel anlamda bir kıyaslama içine girilecek olursa, en mantıklı olan tek greft ten daha çok sayıda kıl kökü temin edilebilecek ense bölgesinden alınan greftlerde ilk sırada yer almaktadır. Ense greftlerini takip eden, 2. Sırada verime sahip bölge ise az önce de bahsettiğimiz gibi sakal bölgesidir. Devamında gelen bölgede göğüs bölgesindeki kıllardır. Bunlarda da yine her greftten tek bir adet kıl kökü bulunmaktadır. Üstelik bu kıl kökleri oldukça zayıf ve ince telli bir görünüme sahiptir.

Garantili ve Kaliteli Saç Ekim Hizmeti ! Maksimum Greft, Fue ya da DHI Tekniği, Prp tedavisi, Vip Transfer ve 5 Yıldız Otel hizmeti.

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi


logo
Aslı Tarcan Hair Clinic
X