f

Telefon Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi

  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar

Dar Alana Saç Ekimi

Dar Alana Saç Ekimi

Günümüzde estetik operasyonlar o kadar yayıldı ki; hayatın olağan akışı icerisinde gayet doğal bir noktaya geldi. Bu estetik operasyonlar içerisinde de en yaygın olanlardan biri, saç ekim uygulamalarıdır. Saç ekim konusunda Türkiye, isim yapmış ülkelerin başında yer almaktadır. Teknolojinin, estetik alana yansımasını; saç ekim sektörüne de aynı hız ve kalitede uygulayan ülkemiz, bu nedenle olsa gerek sağlık turizminde önemli bir yere sahiptir. Saç ekim operasyonları denildiğinde çoğu kişinin ilk aklına gelen geniş alanlı saç kayıpları üzerinde uygulanan bir işlem olduğudur. Ancak bu yanlış bir kanıdır. Dar alanlı dökülmelere müdahale anlamında da Dar alanlı ekim çok yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. İşlem sonrasında gayet güzel geri dönüşler alınması, operasyonun en güzel yanı olsa gerek. Saç ekim işlemlerinin her noktasinda olduğu gibi, dar alana ekim yapılırken de uyulması gereken ince ayrıntılar vardır. Başarılı sonuçlar alıp, estetik olarak % 100 doğal görüntüleri yakalayabilmek adına uygulama sürecine bu incelikleri mutlaka dahil etmek gereklidir. Aksi takdirde maddi ve manevi kayıplarınız konusunda, yıpratıcı bir sürece gireceksinizdir maalesef.

Dar Alana Ekim Uygulamalarının İncelikleri

Öncelikle ekim yapılacak alanın tespiti yapılmalıdır. İşlem yapılacak bölge oldukça önemlidir zira. Bölge tespit edildikten sonra, dökülmenin genetik olup olmadığı veya devam edip etmeyeceği doğru bir şekilde belirlenmelidir. Genetik durum söz konusu ise, ailenin diğer fertlerinde ki dökülme şekli incelenmelidir. Örneğin tepe noktasında dar alanlı ekim söz konusu ise; dökülmenin şekli doğru belirlenmediğinde, daha sonra at kuyruğu sorunu ile karşılaşmak büyük olasılıkla mümkündür. Aynı durum şakaklarda vs de olasıdır. Bu konuda da, uygulama yapacak merkezin kalite ve tecrübesi size yol gösterici en büyük etken olmaktadır. Çünkü dar alana ekim, geniş alanlı ekimden daha çok ayrıntı ve tecrübe istemektedir. Gerek kullanılan yöntemler ile, gerekse donör alan seçimi vs ile kaliteli bir operasyonda farkı hissetmeniz gayet önemlidir.

Şakaklara Ekim Yapılırken Doğru Çizim Oluşturulması

Dar alanlı ekimlerde en çok tercih edilen bölge, şakaklardır. Genellikle ilerleyen yaşlarda ortaya çıkan, şakaklarda açılma; bazen çeşitli nedenlerle daha erken yaşlara da kayabilmektedir. Sebebi ne olursa olsun, dar alan ekimi ile sorun çözüme ulaştırılmaktadır. Çözüm yolunda kalıcı başarıya ulaşabilmek ise; işin inceliklerini operasyona yansıtabilmekten geçmektedir. Örneğin yüzün karakteristik yapısına uygun bir şekilde çizgi belirlemek son derece önemli bir ayrıntıdır. Bunun dışında, saç köklerinin yerleştirilirken uygun açı ayarlayabilmek, doğal görünümün olmazsa olmazıdır. Ekim yaptırıp, maddi manevi oldukça zahmete girip, sırf uygun açı yakalanamadığı için , operasyonu başa saran danışanlarla, çok sık zamanlamalarla tanışabiliyoruz. Yanlış uygulama stresini, bizimle birlikte keyfe dönüştüren danışanlarımızla kısa sürede, tecrübe ve kalitemizle birlikte doğru uygulamaya varmanın keyfini çıkarıyoruz.

Garantili ve Kaliteli Saç Ekim Hizmeti ! Maksimum Greft, Fue ya da DHI Tekniği, Prp tedavisi, Vip Transfer ve 5 Yıldız Otel hizmeti.

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi


logo
Aslı Tarcan Hair Clinic
X