f

Telefon Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi

  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar

D.H.I Yöntemi İle Kaş Ekimi Uygulaması

D.H.I Yöntemi İle Kaş Ekimi Uygulaması

Direct Hair Implantation olarak geçen ve ismini de buradaki kelimelerin baş harfinden alan uygulama, kaş dökülmesi sorunu yaşayan kişilerin, adeta hayatlarını kurtaran bir işlemdir. Kaş dökülmesi temelinde bir çok sorun barındıran ancak her ne olursa olsun çözümü bulunan bir şikayettir ve bazı kişiler henüz yeni duymuş olsalarda, bir çok danışanın mücadele ettiği, sık rastlanılabilen bir rahatsızlık olarak değerlendirilmektedir.

D.H.I. ile kaş ekim yöntemi, uygun olan saç köklerinden elde edilen greftlerin, önceden kanal açma işlemi uygulamadan, direkt olarak kaş bölgesinde ihtiyaç duyulan alana transfer edilme işlemidir. Bu uygulamanın geçmiş zamanda FUE üzerinde geliştirildiği bilinmektedir ve çok daha kısa süre içerisinde iyileşme sağladığı için daha avantajlı bir uygulama olarak nitelendirilmektedir. Tüm bu işlemlerin temelinde yatan ince detay, alınan saç tellerinin kök kısmının zarar görmemesidir.

Çünkü bildiğiniz gibi, işlemin başarılı bir sonuca ulaşabilmesi için, saç kökünde bulunan canlı kısmın zarar görmemesi gerekmektedir.

D.H.I Yönteminde Kaş Ekimi Nasıl Gerçekleştirilir?
Kaş ekimi uygulamasına karar veren kişiler, detaylı bir araştırma içerisine girmektedir. Zaten doğru olanda budur. Aslı Tarcan Hair Clinic Merkezimizde, profesyonel bir kariyer geçmişine sahip uzmanlarımız, danışanlarımıza ve diğer tüm kişilere; yapılacak işlemler ile ilgili olarak önceden araştırma içerisine girmelerini tavsiye etmektedir.

Bu şekilde yaşanabilecek şanssızlıkları en baştan ekarte etme ayrıcalığına sahip olabilmektesiniz. Bu uygulamalar sırasında alım aşamasında herhangi bir farklılık yoktur. Zaten oluşabilecek farklılıklarda alım işlemi sonrasında başlamaktadır. D.H.I yöntemi tercih edildiğinde; saç kökleri veya greftleri gruplara ayırarak işlem yapılır.

Gruplama işlemi tamamlandıktan sonra, greftler 0.6 mm ve 1 mm arasında değişen Implanter ismi verilen özel saç kalemlerine yerleştirilir. Bu uygulamanın aşamaları incelendiğinde de gördüğünüz gibi, klasik FUEden tek farkı, ekim alanında kanal oluşturulmamasıdır.

Buda ekim yapılacak cm2 üzerinde daha fazla kök yerleştirme imkanı sağlamaktadır. Şöyle ki, D. H. I. Yönteminde her cm2 ye yaklaşık olarak 120 adet saç kökü nakletme şansı bulunurken, klasik FUEde bu sayı 40 civarında seyretmektedir. Kullanılan özel kalemlerde delme ve ekme işlemi tek seferde gerçekleştirildiği için, uygulama sırasında herhangi bir yoğun kanlanmaya da rastlanmamaktadır.

Ayrıca uygulama sırasında ki en büyük avantaj, köklere dokunma gibi bir durum söz konusu olmadığı için verilen fire de sıfırdır. Bu noktadan hareketle, bu yöntemin daha çok tercih edilme sebepleri danışanlar açısından daha net olarak anlaşılmış olmaktadır.

Garantili ve Kaliteli Saç Ekim Hizmeti ! Maksimum Greft, Fue ya da DHI Tekniği, Prp tedavisi, Vip Transfer ve 5 Yıldız Otel hizmeti.

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi


logo
Aslı Tarcan Hair Clinic
X