f

Telefon Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi

  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar

Düzenli İlaç Kullanırken Saç Ekimine Karar Vermek

SAÇ EKİM İŞLEMİNDEN ÖNCE DÜZENLİ KULLANILAN İLAÇLAR HAKKINDA İZLENMESİ GEREKEN YOL NEDİR?

Saç ekim uygulamasına karar verildiğinde ciddi bir araştırma içerisine girilmektedir. Bu araştırma içerisine girildiğinde göreceksiniz ki, saç ekim işlemleri her ne kadar cerrahi bir işlem kategorisine girmese de diğer sağlık alanları ile de bağlantılı bir şekilde seyretmektedir. Bu bağlantı konusunda biraz kafanız karışabilir. Şu şekilde ifade etmek, biraz daha açıklayıcı olabilecektir muhtemelen. Farklı kategorilerde yaşanan sorunlar veya rahatsızlıklar söz konusu olduğunda, bu sorunlar ile ilgili olarak kullanılan çeşitli ilaçlar saç ekimi ile ilgili bazı reaksiyonlara sebep olabilmektedir. Saç ekimi uygulamaları bildiğiniz gibi maddi ve manevi olarak belirli düzeyde bir birikim gerektirmektedir. Bu konuda maddi ve manevi, bir ölçüt belirleniyorsa eğer; süreç sonrasında maksimum verim almayı beklemek en doğal hakkınızdır. Bu yüzden de bu süreç içerisinde, ekim işlemi sonrasında performansı etkileyecek her türlü olasılıktan uzak durmak durumundasınızdır. Ancak bu olasılıklar düzenli kullandığınız ilaçların etkisi ile oluşuyor ise; o zaman bu konuda kendi başınıza hareket etmek pek doğru bir davranış olmayacaktır.

Düzenli İlaç Kullanırken Saç Ekimine Karar Vermek

Saç kayıpları adına saç ekimi mucizevi bir yöntemdir. Ancak saç ekimi psikolojik açıdan her ne kadar önemli bir ayrıntı olsa da, Aslı Tarcan Hair klinik uzmanları olarak bizler için danışanlarımızın sağlığı her daim ilk sırada yer almaktadır. Bu yüzden de eğer bu şekilde sağlık sorunları yaşıyor iseniz, saç ekim seanslarınız sırasında, rahatsızlığınızla ilgili olarak uzmanlık alanına sahip bir hekimin veya kendi doktorunuzun görüşleri eşliğinde uygulamalar yapılması en doğrusu olacaktır. Bu konuda Aslı Tarcan Hair klinik uzmanları olarak, sadece saç ekim uygulamalarınızı değil aynı zamanda sağlığınıza dair ayrıntıların takibini de süreç içerisinde yapmaktayız.

Saç Ekim İşlemlerinde Düzenli Kullanılan İlaçların Bırakılmasında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Düzenli ilaç kullanımınız sırasında saç ekimine karar vermeniz durumunda, ilaç kullanımınızı tamamen bırakmak doğru bir seçenek olmayacaktır. Böyle durumlarda uzmanlarımızın ve ilgili hekiminizin tavsiyesi eşliğinde kısa süreli ara vermeler daha uygun görülmektedir. Bu kısa süre tabirinden kasıt; yaklaşık olarak seans öncesindeki 3 günlük süreci kapsamaktadır. Peki kullanılan her ilaç saç ekim işlemleri sırasında sorun teşkil eder mi? Bu konu ile ilgili en net bilgiyi alabileceğiniz kişiler, Aslı Tarcan Hair klinik uzmanlarımız olacaktır. Ancak genel anlamda kullanılması doğru bulunmayan ilaçlar; kan sulandırıcı etkisi bulunan ve lokal anestezi içeriği ile etkileşime girebilecek ürünler olarak gruplandırılmaktadır. Saç ekim işlemleri sırasında kanal açma ve saç kökü toplama aşamaları süresince; küçük kesiler meydana gelmektedir. Kan sulandırıcı etkisinde olan ilaçlar, bu işlemler sırasında planlanandan daha fazla kanamaya yol açabilecektir. Bu yüzden de kan sulandırıcı içerikli ilaçlarınızın kullanımına, sağlığınızı tehlikeye atmayacak şekilde kısa aralar vermek faydanıza olacaktır.

Garantili ve Kaliteli Saç Ekim Hizmeti ! Maksimum Greft, Fue ya da DHI Tekniği, Prp tedavisi, Vip Transfer ve 5 Yıldız Otel hizmeti.

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi


logo
Aslı Tarcan Hair Clinic
X