f

Telefon Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi

  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar

EGZAMA RAHATSIZLIĞI OLAN KİŞİLERDE SAÇ EKİMİ

EGZAMA RAHATSIZLIĞI OLAN KİŞİLERDE SAÇ EKİMİ

Çeşitli nedenlere bağlı olarak saç kayıpları yaşayan kişilerin kalıcı çözüm adına düşündükleri en etkili yöntem saç ekim işlemidir. Özellikle son dönemde sektörde, oldukça başarılı işlere imza atılması, bu yönteme rağbeti arttırmıştır. Genellikle genetik faktörlerden kaynaklanan saç dökülmelerinin yanı sıra artık stres kaynaklı rahatsızlıklar sonucu oluşan saç kayıpları ile de oldukça yüksek oranda karşılaşmaktayız. Bunlara örnek verecek olursak, egzamalı saç derisinde ekim stres kaynaklı gelişmektedir mesela.
Egzama aslında saç dökülmesinin direk sebebi sayılmamaktadır. Egzama bir cilt rahatsızlığıdır. Cilt üzerinde oluşan etkilerin ilerleyen süreçte daha ciddi boyutlara geçerek kıl köklerine zarar vermesi sonucunda da saç kayıpları yaşanmaktadır. Bu kıl köklerinin etkilenmesi, bilimsel çalışmalara da konu olmuş ve bu kapsamda bir geçerlilik almıştır.

Egzamalı Alanda Saç Ekimi Tutar mı?

Egzama rahatsızlığı geçiren kişilerin saç ekimi konusunda ciddi tereddütleri vardır. Özellikle egzama alanına yapılacak saç ekimi kalitesi ve başarı oranı kafaları karıştırmaktadır. Bu konuda kesin tutar ve kaliteli bir sonuç alınır veya asla tutmaz başarısız bir sonuçla karşılaşırız gibi kesin yargılara varmak pek doğru bir yaklaşım değildir. Şöyle ki, bu süreçte uygulama zamanı işlem sonucunu etkilemektedir. Egzamalı saç derisinde ekim yapılacağı zaman, eğer egzama rahatsızlığının iyice arttığı bir süreçte iseniz, yapılan işlem sonucunda herşeye hazırlıklı olmalısınız. Yine aynı şekilde egzama tedavisinde genellikle tercih edilen kortizonlu kremlerin kullanıldığı bir dönemde saç ekimi planlamak, çok ta doğru bir zamanlama olmayacaktır. Çünkü, kortizonlu kremlerin yan etkisi yara iyileşme sürecini uzatmalarıdır. Dolayısıyla bu durum saç ekimi işlemleri sırasında pekte tercih sebebi olmayacaktır. Ancak tedavi süresi tamamlandığında ya da tamamlanmasına yakın bir süreçte, Ekim işlemlerine başlamak konusunda herhangi bir sorun görülmemektedir. Uygulama sonrasında kullanılacak olan şampuan vs tarzında ki bakım ürünlerinde de, seboroik dermatite uygun ürünler tercih edildiğinde; yeni ekilen saç köklerinin tutunmasında sorun oluşturacak etkenleri ortadan kaldırmış olacaksınız.

Sonuç Olarak;
Ekim yapılacak alanda egzama rahatsızlığı hala devam ediyorsa veya bu rahatsızlığa bağlı kortizon tedavileri uygulama altında ise; bu süreç atlatılana kadar egzamalı saç derisinde ekim yapmamak doğru tercih olacaktır. Bu alanlara yapılan ekimlerin daha sonraki süreçlerde yeniden döküleceğine dair kesin bir tespit yoktur ancak, bu alandaki egzamanın tekrarlanması durumunda saç köklerinin zarar görebileceği ihtimali her daim umutulmamalıdır. Saç egzaması tedavi edilebilir bir rahatsızlık olduğundan süreç dikkatli ve düzenli bir şekilde takip edildiğinde, başarılı sonuçlar almak mümkündür. Bu süreçte biz Aslı Tarcan Hair Clinic olarak tüm ayrıntıları sizler adına takip ediyor, sizleri sadece sürecin heyecanlı kısımlarına dahil ediyoruz. Bu süreçte en başarılı sonuçlara, en sorunsuz şekilde ulaşabilmeniz adına bizim adresimiz belli. Gelin, görün ve farkı farkedin.


Garantili ve Kaliteli Saç Ekim Hizmeti ! Maksimum Greft, Fue ya da DHI Tekniği, Prp tedavisi, Vip Transfer ve 5 Yıldız Otel hizmeti.

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi


logo
Aslı Tarcan Hair Clinic
X