f

Telefon Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi

  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar

Favoride Yanık İzi

FAVORİ DE YANIK İZİ

Yanık izi hangi noktada meydana gelmiş olursa olsun, kişi için oldukça can sıkıcı bir izdir. Geçmişte yaşanan yanık gibi olayların izini vücudun herhangi bir noktasında taşımak, sürekli o günlere götürür, aynı duyguların sürekli canlı kalmasına sebep olur muhtemelen. Ancak bu izlerin vücudun görünen bölümlerinde yer alması bir kademe daha moral bozan bir durumdur. Hele de kıl köklerinin bulunduğu noktalarda, böyle talihsiz izlere rastlanıyorsa işte en travmatik durum bu olsa gerek. Çünkü, kıl kökü bulunan deri yüzeyinde 2. derece yanıklar tamamen olmasa da büyük çoğunlukta ki kıl köklerine zarar verir. Ancak; yanık derecesi 3. derece ise işte o noktada kıl kökleri maalesef ki tam anlamı ile kaybedilmektedir. Dolayısıyla da kıl kökü kaybolan alanda kıl çıkması gözlenememektedir. Özellikle saç ve sakal bölümünde kısmi olarak kayıplar yaşanması ciddi görüntü bozukluğuna sebep olmaktadır. Bu yanık izlerinin kaybedilmesi pek mümkün değildir ancak, FUE Tekniğini uygulayarak başarılı bir kamufle işlemi yapılabilmektedir. Özellikle favoride yanık izi konusunda Aslı Tarcan Hair Clinic olarak, oldukça başarılı işlere imza atmaktayız. .

Favoride Yanık İzine Kamufle İşlemi

Yanık izlerinin kamufle işleminde saç ekim uygulamaları oldukça sık kullanılmaktadır. Estetik anlamda farklı operasyonlar ve cerrahi işlemlerle de bu tarz kamufle işlemleri yapılmaktadır ancak diğer işlemlere oranla saç ekim işlemleri daha kolay ve ekonomiktir. Favoride yanık izi kamuflajı yapılırken, rutin saç ekim işlemleri ile aynı plan ve program uygulanmaktadır. Burada önemli olan nokta, ekim yapılacak alanda bulunan derinin belirli bir kalınlıkta olması gerektiğidir. Bu bölgede ki derinin aşırı derece de incelmesi cilt üzerinde işlem yapıldığında, oraya transfer edilen kıl kökleri tutunabilmekte zorluk çekmektedirler. Nadirende olsa bu durumlarla karşılaşabilmekteyiz. Bu tarz sorunlar ile karşılaşıldığı takdirde, uzmanımız ile görüşerek çeşitli çözüm önerileri ışığında yeniden değerlendirme yapılması önerilmektedir.

Kamufle işlemi yapılırken nasıl bir yol izlenmektedir?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi favoride yanık izi kamufle işleminde izlenmesi gereken sıra, rutin saç ekim işlemlerinin aynısıdır. Yanık alanın genişliği ile orantılı olacak şekilde bir donör alanın belirlenmelidir ilk işlem olarak. Bu alan ense bölümünden belirleneceği gibi sakaldan da seçilebilmektedir. Saç ekim işlemleri sırasında zaten herhangi bir kesit veya ağrı durumu söz konusu değildir. Bu işleminde yanık izine yapılıyor olmasında da değişen herhangi bir şey olmayacaktır. Yine aynı şekilde hiçbir kesi işlemi yapılmadan, ağrısız ve sorunsuz olarak seans tamamlanacaktır. Ekim işleminin tamamlanmasının ardından, favori bölgesini dışardan gelecek sert tepkilere veya kuvvetli bir şekilde ovuşturma, kaşıma vs gibi durumlara göre korumalısınız. Seans süresi ve sayısı, yanık alanın genişliğine bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir ancak yüksek ihtimal ile tek seanslık işlemler ile istenilen sonuca ulaşılabilmektedir. Bu durumun istisnaları tabiiki bulunabilmektedir, bu konuda en kapsamlı bilgiyi uzmanlarımız aracılığı ile alabilirsiniz.

Garantili ve Kaliteli Saç Ekim Hizmeti ! Maksimum Greft, Fue ya da DHI Tekniği, Prp tedavisi, Vip Transfer ve 5 Yıldız Otel hizmeti.

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi


logo
Aslı Tarcan Hair Clinic
X