f

Telefon Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi

  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar

Fox Testi Nasıl Uygulanır?

FOX TESTİ

Saç ekim işlemlerinde bir süre önceye kadar en çok tercih edilen ve güzel başarılar elde edilen yöntem Fut Tekniği idi. Dr. Rasman tarafından bulunarak ilk kez başarılı bir şekilde uygulanan ve bu başarı sonucunda da tüm Dünyaya tanıtılan FUE Tekniği, son dönemlerin en popüler yöntemi olmuştur. FUE Tekniğinin ilk yayıldığı dönemde, bu yöntemin ekim yapılacak kişiye uygun olup olmaması konusunda karara varmak için Fox Testi yapılmakta idi. Bu Fox Testi de yine Dr. Rasman tarafından bulunmuştur. İlk uygulama dönemlerinde yapılan bu test, aslında ekimin başarısınıda belirlemektedir kısmen. Bu yüzden oldukça önemli görülen bu testin, son zamanlarda pekte uygulandığını söylemek doğru bir bilgi olmayacaktır maalesef. Son dönemlerde teknolojinin hızlıca gelişmesi ve sektörde başarılı işlere imza atılması, artık bu testin gerekliliğini ortadan kaldırmıştır. Çünkü test yapmaya gerek kalmayacak şekilde, sonuca dair tahminlerde bulunan tecrübeye ve profesyonelliğe sahip uzmanlar, sektörde yer almaktadır. Bu yüzden de Fox Testi tarihe karışmıştır.

Fox Testi Nasıl Uygulanır?

Fox Testi uygulamasında az öncede belirttiğimiz gibi esas amaç, saç köklerinin FUE Tekniğine uygun olup olmadığını belirlemektir. Fox Testi uygulanırken, ilk etapta donör alan olarak belirlenen bölümden, 10 adet saç kökü alınır. Bu köklerinin toplama işlemi sonucunda sağlam saç kökü sayısı, Fox Testinin pozitif veya negatif olmasını belirlemektedir. Kök alım sonucunda, 7 veya daha fazla sağlam saç kökü bulunuyor ise, Fox Testi pozitif olarak geçmektedir. Ancak alım yapılan saç köklerinden 5 adetin altında sağlam kök bulunuyorsa maalesef ki, test negatif sonucu çıkmaktadır. Pozitif ve negatif sonuçların yanı sıra bazı durumlarda da şüpheli durumlar ile karşılaşılabilmektedir. Bu durumlarda işlemin başarı oranında kararsız kalınmaktadır. Tam anlamı ile olumlu sonuç alınabilecektir denilenemeyeceği gibi olumsuz bir çıkarım yapmakta doğru olamayacaktır. Saç kökü alımımda 5 - 6 adet sağlam kök çıkması durumunda işte bu bahsettiğimiz şüpheli sonuç ile karşılaşılmaktadır.

Fox Testinin pozitif olduğu durumlarda saç ekim işlemi tereddütsüz bir şekilde uygulanmaktadır. Negatif olduğu durumlarda ise tam tersi olarak işleme başlamak doğru değildir. Şüpheli olduğu durumlarda da, uygulamaya başlamak konusunda danışan ile uzmanına birlikte karar vermesi önerilir. Çünkü bu şekilde sonuç alımarak başlanan uygulamalarda hem zaman kaybı hemde maddi kayıp beklenenden fazla olacaktır.

Fox Testi Hangi Alanlarda Daha Sık Kullanılmaktadır?

Türkiyedeki saç ekim uygulamalarında donör alanın ense kısmından seçilmesi durumunda genellikle yüksek başarı sağlanmaktadır. Bu yüzden de Fox Testine ihtiyaç duyulmamaktadır ancak bazen vücudun farklı noktalarından alım yapıldığında özellikle de kıl köklerinin normalden daha sık bir şekilde bulunduğu bölümlerde, kıl toplama işlemi sırasında kıl kökü zarar görebilmektedir. Bu yüzden uzmanın ihtiyaç duyması halinde dilenirse bu alanlarda Fox Testi uygulanabilir.

Garantili ve Kaliteli Saç Ekim Hizmeti ! Maksimum Greft, Fue ya da DHI Tekniği, Prp tedavisi, Vip Transfer ve 5 Yıldız Otel hizmeti.

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi


logo
Aslı Tarcan Hair Clinic
X