f

Telefon Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi

  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar

FUE Tekniği İle Kirpik Ekimi Yapılabilir mi

FUE Tekniği İle Kirpik Ekimi Yapılabilir mi?

Kirpik kişinin yüz ifadesinde oldukça önemli bir detaydır. Bir çok kişi bu durumdan muzdarip olabilmektedir. Ancak, kirpik ekimi uygulamaları hakkında pek bir bilgisi yoktur. Estetik uygulamalarının her geçen gün kademe atladığı günümüzde, artık sağlıksız ve cansız yada seyrek görünümde ki kirpiklerinizle vedalaşabilirsiniz. Kirpik ekiminde de aynı saç ekimindeki gibi bir sıralama vardır.
Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta, donör bölgenin seçimi ile ilgilidir. Çünkü kirpik için seçilen bölgeden alınan kıl telleri, belirli bir süreye kadar uzamaya devam edecektir. Bu yüzden de bu uzamanın belirli bir seviyeden sonra duraksaması için donör bölge için pubik bölge yani kasık kısımları tercih edilmektedir. Çünkü buradaki kıllar daha kalın ve daha geç uzamaktadır.
Genellikle, Fue Tekniği İle Kirpik Ekimi yapılırken, pubik bölge tercih edilsede bazen donör alan olarak ense bölgeside tercih edilebilmektedir. Ense bölgesinin tercihinde ise, saç transferlerin de olduğu gibi çok fazla bir alanın trsşlanmasına gerek görülmemektedir.
Zaten ekimi yapılacak kıl kökü çok fazla sayıda olmadığı için minik bir alanın traşlanması yeterlidir. Yaklaşık olarak 2 saat kadar süren operasyon sırasında lokal anestezi uygulanır ve herhangi bir acı hissi yaşanmaz. Ayrıca çok küçük çapta alanlarda işlem yapıldığından, uygulama sonrası herhangi bir ameliyat veya kesin izi de kalmamaktadır. Operasyon sonrası 3 günlük bir sürede ilk iyileşme belirtileri görülür ancak tam anlamı ile iyileşmek 6 ayı bulabilmektedir.

Kirpik Ekiminde Edinilmesi Gereken Bilgiler

Bildiğiniz gibi kirpiklere alt ve üst bölümler olmak üzere 2 göz kapağında yer almaktadır. Kirpik ekimi süresince alt ve üst bölümlerin ikisinede ekim işlemi uygulanabilmektedir. Ancak bu noktada Saç Ekim Merkezi uzmanlarının bir uyarısı dikkat çekmektedir.
Alt göz kapağına ekilen kirpiklerin bakımı üst kısımdakilere oranla çok daha zordur. Çünkü boyut olarak alt ve üst kısımdaki kirpiklerde fark vardır ve alt taraftakiler daha kısa boyutlarda olmalıdır. Buda maalesef ki işlem sonrası süreçte oldukça özenli bir bakıma ihtiyaç duyulması anlamına gelmektedir. Bunun yanı sıra birde daha farklı bir açı ile ekimi yapılmasıda önemli bir detaydır.
Dikkatinizi farklı yöne çekecek http://www.aslitarcanhairclinic.com/jole-kullaniminin-sac-dokulmesine-etkisi.html adlı makalemizede göz atmak istermisiniz?

Garantili ve Kaliteli Saç Ekim Hizmeti ! Maksimum Greft, Fue ya da DHI Tekniği, Prp tedavisi, Vip Transfer ve 5 Yıldız Otel hizmeti.

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi


logo
Aslı Tarcan Hair Clinic
X