f

Telefon Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi

  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar

Fue Tekniğinde Safir Uç Teknolojisi

FUE TEKNİĞİNDE SAFİR UÇ TEKNOLOJİSİ

Teknoloji çoğu zaman akılları zorlayan bir hızla ilerlemektedir. Bu ilerleme teknoloji ile ilgili olsun ya da olmasın her türlü sektöre, oldukça olumlu etkilerde bulunmaktadır. Saç ekim uygulamalarıda teknolojinin bu hızlı ilerlemesinden nasibini alan sektörler arasındadır. Her geçen gün yeni tekniklerin sektöre kazandırılması ile birlikte kalite ve doğallık artmaktadır. Bu alandaki son teknoloji de, FUE Yöntemidir. Şu anda işinin ehli bir çok merkezde, FUT tekniğinin yerini FUE Yöntemi almıştır. Bu merkezlerin önde gelenlerinden olan Aslı Tarcan Hair Klinikte uzun süredir, FUE yönetimini tercih etmektedir. FUE yönteminin keşfinden sonra, bu alanda ki son dönemin en büyük icadı ise, Safir uçlar ile uygulama yapılmasıdır. Safir uçların sektöre kazandırılması ile birlikte, FUE tekniğinin başarısı katlanmış ve oldukça fazla rağbet görmüştür.

Safir FUE İle Yapılan İşlem

Safir, madeni olarak değerlendirildiğinde oldukça kıymetlidir. Safir başlık kullanımında da gerçek safirden elde edilen uçlar kullanılmaktadır. Bu işlem sırasında, saç ekim seansında kanal açma işlemi yapılırken, metal elitlerin yerine özel olarak üretilmiş olan safir uçların kullanılması ile ifade edilir. Safir uç kullanılarak yapılan FUE yöntemi, ayrı bir yöntem değil sadece FUE kapsamına giren bir çeşit yeni inovasyondur. Ekim yapılacak alanda, saç köklerinin transfer edileceği kanalların olağandan daha minimum düzeyde tutulmasını sağlamak ve dolayısıyla da bu bölgede oluşabilecek kabuklanma oluşumunu ve iyileşmeye dair süreci en aza indirmek amacı ile geliştirilmiş bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde saç ekimi süreci sonrasında yaşanabilecek tüm belirti ve ihtimaller tamamen minimilize edilmiştir. Bu yüzden de son dönemin en çok tercih edilen uygulaması haline gelmiştir.

Safir Uçun İşlem Ayrıntıları

Safir uç ile yapılan uygulamalar, ilk olarak lokal anestezi işlemi ile başlamaktadır. Lokal anestezi işleminin ardından, saç kökleri mikro motor aracılığı ile toplanmaya başlanmaktadır. Bu toplama işlemi sırasında saç kökleri tek tek alınmaktadır. Genel olarak 0.6 ile 0.8 mm arasında değişen mikro motor uçlar aracılığıyla alım yapılmaktadır. Alım yapılmasının ardından, ekim yapılacak alanda açılacak kanallara transfer işlemi gerçekleştirilmektedir. Saç ekim işlemlerinde sonucun başarı oranı yakalanan doğal görüntü ile doğru orantılıdır. Bu doğal görüntü ise; ekim açısı, sıklığı ve transfer edilen saç köklerinin işlem sonrasında çıkış yönü ile yakalanmaktadır. Bu ayrıntılar gözetilerek en yüksek noktada verim alma konusunda Safir uç larla işlem yapılması önemli bir ayrıntıdır. Safir uçların, saç ekim alanında getirdiği yeniliklerden bir diğeri de; minimum açı ile açılan kanallar sebebiyle çok daha fazla kök ekimine olanak tanınmasıdır. Bu sebeple de istenilen sıklığın yakalanması konusunda da ciddi başarı sağlanmaktadır. Saç ekim sıklığı konusunda da, doğru orantıyı yakalayabilmek adına Aslı Tarcan Hair Klinik uzmanları ile yapılacak görüşmeler, süreç hakkında ayrıntılı bilgi edinmeniz konusunda yardımcı olacaktır.


Garantili ve Kaliteli Saç Ekim Hizmeti ! Maksimum Greft, Fue ya da DHI Tekniği, Prp tedavisi, Vip Transfer ve 5 Yıldız Otel hizmeti.

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi


logo
Aslı Tarcan Hair Clinic
X