f

Telefon Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi

  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar

Jöle Kullanımının Saç Dökülmesine Etkisi

Jöle Kullanımının Saç Dökülmesine Etkisi

Saç kişinin hayatında, dış görünüm unsurları arasında en çok stres yaptığı ve yapılan bu stresten de en çok etkilenen yapıdır. Kadın, erkek, genç, yaşlı demeden farklı saç şekillerinde olan birçok insan günlük olarak saç şekillendirme işlemlerinde çeşitli ürünlerden faydalanmaktadır.

Bu ürünler arasında da en sık rastlanılanı, şüphesiz ki saç jölesidir. Çoğu kişi günlük saç şekillendirmelerinde aksatmadan saç jölesidir kullanımına devam etmektedir. Jöle kullanımı süresince saç bakımına ve temizliğine gerekli özenin gösterilmesi gerekmektedir. Jöle kalıntıları saçlarda bırakılmamalı.

Saçlar günlük olarak yıkanmalıdır. Bu önerilere uyuduğu halde bir çok insanın aklına takılan önemli sorulardan bir tanesidir, jöle saç döker mi konusu. Toplum içerisinde bazı düşünceler herhangi bir temeli olmasa da oldukça hızlı bir şekilde yayılır. Bu konu da aynen bu temelde yayılan bir düşüncedir.

Dolayısı ile jölenin saç döktüğü konusunun dayandırıldığı bilimsel bir gerçek olmadığı için bu soruya evet cevabı verilemez. Şimdiye kadar yapılan birçok araştırmada da, jölenin saç döktüğü ile ilgili bir sonuca ulaşılamamıştır. Yinede düzenli olarak jöle kullanan bir çok kişi; ara ara bu negatif düşünceye kapılabilmektedir.

Jöle Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
Saç şekillendirici kullanırken her ne kadar aklınızda acabalar oluşsa da, az önce de belirttiğim gibi, içiniz rahat olabilir. Çünkü bu tarz saç şekillendirici ürünler, saç telleri üzerine uygulanmaktadır.

Dolayısı ile saç köklerine herhangi bir nüfuz etme durumu söz konusu değildir. Saç dökülmesi gerçekleşebilmesi içinde, saç köklerinde bir sıkıntı yaşanması gerektiğinden; saç şekillendirici kullanmanın saç dökülmesine etkisi yoktur diyebiliriz. Bu ürünler saç dökülmesine etki etmese de, belirli bir süre sonra saçta yıpranma meydana gelebilir.

Böyle durumlar ile karşılaşmamak adına Aslı Tarcan Hair Clinic uzmanları, saçların düzenli bakımlarının ihmal edilmemesi gerektiği konusunda uyarılarda bulunmaktadır. Ayrıca düzenli aralıklarla ile yapılan profesyonel bakımlarının yanı sıra, evde de çeşitli bakım maskelerinden yararlanmanın faydalı olacağını belirtmektedirler.

Ancak bunlara rağmen herhangi bir dökülme sorunu ile karşı karşıya kalınıyor ise,zaman kaybetmeden bir uzman yardımı alınmalı ve sorunun kaynağı tespit edilerek, uygun tedavi yöntemi uygulanılmalıdır.

Garantili ve Kaliteli Saç Ekim Hizmeti ! Maksimum Greft, Fue ya da DHI Tekniği, Prp tedavisi, Vip Transfer ve 5 Yıldız Otel hizmeti.

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi


logo
Aslı Tarcan Hair Clinic
X