f

Telefon Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi

  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar

Kaş Ekimi ve Restorasyonu

Kaş Ekimi ve Restorasyonu


Kaşların, yüz ifadelerimizde hatrı sayılır bir anlamı vardır. Bakışlarınızı, jest ve mimiklerinizin vermek istediğiyi ifadeyi tamamlayabilmesi için oldukça önemlidir. Çoğu kişide alışılagelmiş olan saç kayıplarının yanı sıra kaş kayıpları da yaşanmaktadır. Kaş kayıpları konusunda birçok kişi bilgi ve tecrübe sahibi olmasada, aslında bu kayıplarda rutin hayat içerisinde gayet doğal karşılanmalıdır.


Ancak rutinin dışına çıkacak seviyede olan kaş kayıplarında, mutlaka öncelikli olarak bir uzman ile görüşmekte fayda vardır. Ciddi seviyelere ulaşan kaş kayıpları sizleri korkutmasın. Çünkü estetik dünyasında konu ile ilgili olarak çok sayıda çalışma mevcuttur. Bu nedenle de, kaş ekimi ve restorasyonu estetik dünyasında oldukça kolay kabul edilen ve pratikleşilen konulardan sayılmaktadır. Kaş dökülmesi nedenleri arasında birçok faktör sayılabilmektedir.


Tiroid ve diğer sistemik hastalıklar, çeşitli derecelerde ki yanıklar, dövme veya enfeksiyonlar, psikolojik sebepler ile oluşan kaş koparma rahatsızlığı ve genetik rahatsızlıklar vs gibi durumlar bu faktörler arasında sayılabilmektedir. Ancak sebebi ne olursa olsun çeşitli aşamalar sonrasında kaş nakli gerçekleştirilebilmektedir. Kaş nakli de tıpkı diğer saç ekim işlemlerinde olduğu gibi kalıcı olarak uygulanan bir işlemdir. Saç nakli ve kaş nakli operasyonları arasında belirli farklar bulunmaktadır. Bu farkların genel sebebi de, kaş ve saç yapılarının anatomik olarak farklı olmasından kaynaklanmaktadır.


Kaş Anatomisi ve Fizyolojisine Dair Bilinmesi Gerekenler

Kaş kıllarının sahip olduğu yön, kaş yayının her yanında aynı değildir. Sizlerinde fark edeceğiniz şekilde, kaşların başladığı kısımda yani burna yakın olan bölümünde yer alan kıllar yukarıya doğru dik bir açı ile uzar. Kaş yayının orta bölümünde ve üst kısmında yer alan kıllar ise dışa ve aşağıya doğru bir eğim kazanır.


Orta ve alt bölümde ise tam tersi bir açı yakalanmıştır yani dışa ve yukarı yönlü bir büyüme mevcuttur. Bu durum kaşların orta kısmında yatay bir şekilde, belli belirsiz, net olmayan ama muhteşem doğal bir görüntü oluşmasına neden olur. Oluşan bu doğal yükseklik sayesinde bakışlar çok daha net bir ifadeye sebep olur. Kaş kıllarının saç telleri ile fark yaratan diğer bir özelliği de çıkma açısıdır.


Saç telleri uzarken, kafa derisinin yüzeyine doğru düz bir şekilde uzar ancak kaşların çıkış yönü yaklaşık olarak 45 derecelik bir açı oluşturur. Ayrıca saç kıllarının çok daha sık yapıdadır ancak kaşların oluşturduğu bu açı etkisi ile daha seyrek bir çıkış izlenmektedir.

Kaş ve saç yapıları arasında ki bir diğer önemli fark; kaş kıllarında tek bir saç folikülünden 4 saç teline kadar kıl elde edilebilmektedir ancak, Kaş yapısında böyle çoğul bir durum yoktur maalesef.


Ayrıca saç büyüme döngüsünün çok kısa olması başka bir ayırt edici noktadır. Kaşların yaklaşık olarak 4 aylık bir döngü içerisinde büyümeye devam etmektedir. Bu döngü sonrasında telogen fazı denen dinlenme süreci başlamakta ve sonrasında da dökülme işlemi gerçekleşmektedir. Kaşın bu büyüme döngüsüne kıyasla saç kılı çok daha uzun bir süreç izlemektedir. Yaklaşık olarak 3 ile 7 yıl arasında izlenen döngü, saç kıllarında daha yavaş ilerlemektedir.


Kaş Ekim Teknikleri Nelerdir?

Kaş ekimi yapılırken, aynen saç Ekim uygulamalarında olduğu gibi, kıllarının çıkış yönü dikkate alınarak işlem yapılır. Ancak kaş ekiminde bu işlem çok daha fazla ayrıntı gerektirmektedir, çünkü kaşların doğal yapısı gereği milimetrik alanlarda bile çok farklı açılar gözlenebilmektedir.Dikey, yanal yada tamamen yelpaze şeklinde çıkış yönlerine rastlamak mümkündür. Kaş ekim işlemlerinde dikkat gerektiren bir başka ayrıntıda işlem yapılırken kullanılan iğne boyutlarıdır. Kaş ekiminde donör bölgeden alınan kıl köklerinin transferi sırasında oldukça ince uçlu iğneler kullanılmalıdır. Başka bir ayrıntıya değinecek olursak, saç nakli sırasında transfer diken greftlerde birden fazla sayıda saç kökü bulunabilmekte idi.Ancak kaş ekiminde işlemler bu şekilde ilerlememektedir. Kaş ekiminde her defasında tek bir kıl kökü transfer edilmektedir. Bu işlem sırasında da stereo- mikroskop kullanılması gerekmektedir. Bu şekilde alım yapılan greftlerde tek bir kıl kökü içerecek şekilde ayrışma yapılır. Kaş nakli yapılırken tercih edilen yöntem Foliküler Ünite Transplantasyonu yerine daha çok Micrograft yöntemi olmaktadır.Ancak Micrograft yöntemi sırasında doğal bir görünüm ortaya çıkması için profesyonel bir işçiliğe ihtiyaç vardır çünkü, kıl köklerinin cilt üzerinde çok dar açılar oluşturularak yerleştirme işlemi yapılmalıdır. Bu noktada işlemi yapacak uzmanın tecrübe ve deneyimi oldukça önemlidir. Biz Aslı Tarcan Hair Clinic olarak, size maksimum tecrübe ve uzmanlığın kapılarını samimiyet ile açmaktayız. Kaş ekimi sırasında dikkat edilmesi gereken tüm ayrıntıları titizlikle uygulayarak, yapılan tüm işlemlere merkezimizin kalitesini yansıtmaktayız.Kaş Ekim uygulamaları sırasında atlanmaması gereken bir başka nokta da, alım yapılan saç köklerinin kıvırcık veya dalgalı olmaması gerektiğidir. Bu durumda olan saç kökleri ekim işlemi sırasında istenen açının yakalanmasına engel olmaktadır.


Kaş Naklinde Maksimum Performans İçin Atlanmaması Gereken Noktalar

Kaş nakli sırasında mutlaka ama mutlaka sadece tekli kıl kökü içeren greftler kullanılmalıdır, çoklu kıl kökü istenilen görüntünün yakalanması konusunda sorun teşkil edecektir.


Doğal bir görüntü oluşturabilmek için kıl köklerinin çıkış yönüne uygun bir şekilde ekim yapılması önemli bir ayrıntıdır.

Transfer edilen kıl kökleri cilt yüzeyine olabildiği kadar yatay bir açı ile ekilmelidir.


Transfer edilen greftler, kaşların yüzle uyumlu olabilmesi için planlanan tasarıma uygun şekilde doğal bir görünümle ekilmelidir. Doğru açının takip edilmesi istenilen doğallığın yakalanmasında önemlidir.


Kaş Nakli Estetiğine Dair Sonuçlar

Kaş ekim uygulamaları her ne kadar basit ve pratik işlemler olsa da, seans sırasında dikkatten kaçmaması gereken birçok detay bulunmaktadır. Örneğin kaş ekimi sırasında transfer edilen greftler aynı saç ekim işlemindeki gibi bir süre daha uzamaya devam edecektir. Bu yüzden de belirli bir program düzeninde kısaltılması gerekmektedir.


Transfer işlemi için temin edilen kıl köklerinin ortak özellikler barındırması önemlidir. Büyüme hızı ve görünüm olarakta benzer özellikler taşıması yine önem arz eden ayrıntılardandır. Bu uyum yakalanmadığı zaman, belirli bir süre sonunda tasarımı yapılan kaş kökleri istenilen doğal görüntüden uzaklaşabilmektedir. maalesef.


Bu durum çok daha fazla bakım ve masraf demektir. Başarılı bir operasyon sonucunda bile istenilen kaş görünümünün elde edilmesi yaklaşık olarak 1 yıl sürmektedir. Bu süreçte belirli sorunlar yaşandığı takdirde düzeltme işlemi ve kaş revizyonu yapılabilmektedir.


Kaş Ekimi İşlemi İçin Belirlenen Süre

Kaş Ekim uygulamaları sırasında belirli bir standart yoktur. Bu işlem kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Ekilecek kıl kökü sayısı, yapılan tasarıma ve açıklık hissedilen bölgeye göre değişmektedir. Bazı kişiler için 50 kök yeterli iken bazı kişiler için bu sayı 500 e kadar çıkabilmektedir. Bu işlemde yaklaşık olarak 4 saatlik bir süreci kapsamaktadır.


Operasyonun etkisi ile süreç sonunda hafif derecede kızarıklıklar oluşabilir ancak bu kızarıklıklar hafif bir makyaj ile kamufle edilebilmektedir. Transferi gerçekleştirilen kıllar 2 hafta sonunda dökülür ve yaklaşık olarak 4 ay kadar sonra yeniden çıkmaya başlar. 6 ay sonrasında ise beklenen yoğunluk oluşmaya başlar. Ekilen kaşların tasarıma uygun bir şekil alması için 10 - 15 günlük aralıklarla düzeltilmesi gerekmektedir.


Kaş Ekimi Videomuzu izleyebilirsiniz.Garantili ve Kaliteli Saç Ekim Hizmeti ! Maksimum Greft, Fue ya da DHI Tekniği, Prp tedavisi, Vip Transfer ve 5 Yıldız Otel hizmeti.

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi


logo
Aslı Tarcan Hair Clinic
X