f

Telefon Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi

  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar

Kişiye Özgü Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Kişiye Özgü Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi yapılırken, işlemlerin uygulanışı konusunda belirli bir sıra izlenimi bulunsa da, tasarım olarak net doğru hiçbir zaman yoktur. Bu yüzden de uygulama sonucunda % 100 başarı sonucuna ulaşıldı denilebilmesi için kişinin memnuniyetinin ne derecede olduğu önemli bir ölçüttür. Saç ekimi düşünen danışanların operasyon sonrası ile beklentileri doğal bir görünüme kavuşmak ve gür saç tellerine sahip olmaktır.


Genel kanı bu olsa da bazen farklı istisnai durumlarda yaşanmaktadır. Bu istisnai durumlar da göz önünde bulundurularak sorunsuz bir uygulama yapabilmek için danışanın istek ve beklentileri konusunda doğru bir yönerge belirlenmelidir. Yönerge hazırlanırken dikkat edilmesi gereken ana başlıklar bulunmaktadır. Danışanın yaşı, saç şekli, sağlık durumu, kayıp saç miktarı ve baş yapısı atlanmaması gereken ayrıntılardır.


Saç ekimi ihtiyacı hisseden kişiler çoğu zaman bu ihtiyacın şimdiye kadar yarattığı stres ve negatif enerji ile bizlere başvurmaktadırlar. Biz fue saç ekimi merkezimizde, vizyon ve misyonumuz gereği danışanlarımızın enerjisini yükseltmeyi, beklentilerine en yakın görüntüyü elde etmelerini öncelikli hedeflerimiz arasında bulunduruyoruz. İlk randevumuzu da tamamen bu doğrultuda şekillendiriyoruz.


Daha Güçlü Saçlarınız Çıkması

Çünkü saç ekim operasyonlarının en önemli aşamasının kişiye özel tasarım yapılması olduğunu bilerek uygulama yapıyoruz. Bu doğrultuda hizmet almak için bizi seçen hastaların, hayal kırıklıkları yaşamamaları adına operasyon sonucunda nasıl görüneceklerini, ekim yapılan saç tellerinin nasıl bir şekil alacağını bilgisayar desteği alarak çeşitli programlar yardımı ile sunabiliyoruz. Bunun için gerekli olan sadece hastanın baş bölgesinin çeşitli açılardan çekilmiş fotoğraflarıdır.


Bu fotoğrafları dileyen danışanlarımızın bizim belirttiğimiz şekilde kendileri çekip merkezimize ulaştırabilecekleri gibi, diledikleri takdirde merkezimizde görüşmeye geldikleri esnada uzmanlarımız tarafından da çektirebilmektedirler. Bizim önerdiğimiz yol da tabii ki merkezimizde uzmanlarımızca çekilmiş fotoğraflardan yana olmaktadır. Farklı açılardan elde edilmiş foroğraflarınız sayesinde operasyon sonrasındaki görüntünüzü sizlere sunma imkanı bulmaktayız.


Ayrıca alınan görüntüler sayesinde, saç derinizde bulunan incelme ve kelleşme oranlarınıda daha doğru şekilde değerlendirebilmekteyiz. Aynı zamanda yüz fotoğraflarınız sayesinde ekim işlemleri sırasında nasıl bir tasarım yapacağımız konusunda bilgi sahibi olur ve danışanlarımıza da daha sağlıklı bilgiler vermiş oluruz. Çünkü saç tasarımı yapılırken kişinin saç çizgisi, şakak bölgesi vs öncelikli olarak değerlendirmemiz gereken noktalardandır.Kişiye Özel Saç Çizgisi Tasarımı Oluşturmak

Saç Ekim uygulamalarında operasyon başarısının temelini oluşturan detay, saç çizgisinin maksimum performans ile belirlenebilmesidir. Bu çizginin belirlenebilmesi ise sadece tecrübe ile sınırlı değildir. Aynı zamanda uzmanın sanatsal bir bakış açısına sahip olması gerekmektedir. Çünkü ekim aşaması sonlandığında, danışanların beklediği en önemli aşama olan doğallığın sağlanabilmesi için saç çizgisinin nasıl göründüğü oldukça önemlidir.


Özellikle saç çizgisinin girintili çıkıntılı bir şekilde belirlenmesi yüz çevresinde oluşacak doğallığın yakalanması açısından önemlidir. Yüz ile uyum yakalayamayan bir saç çizgisi doğallıktan uzaklaşacağı gibi estetik görünüm açısından da ciddi bir kayıp yaşatacaktır danışanlara. Buda önemli bir psikolojik sorun olarak geri dönecektir kişiye maalesef.


İşte bu noktada hem uzman olarak bizler sorun yaşamamak adına, hem de danışanlarımızın streslerinin devamına neden olmamak için kişilerin istek ve beklentilerine ayrıca önem ve değer veriyoruz. Bu yüzden de kişiye özel tasarım uygulamaları sırasında ilk görüşmemizde öğrendiğimiz danışanlarımızın istek ve beklentilerini karşılayabilmek adına gerekli planlama yapılmalıdır.Danışanın tercihlerini göz önünde bulundururken olabiliritesi yüksek ihtimalleri gerçekleştirmek adına uğraşmalı, olumsuz sonuçlar doğurabilecek isteklerin uygulanması konusunda ise gerekli uyarıları yapmamız gerektiğini bilmelisiniz.Kişiye Özel Saç Ekiminde Yaş Faktörünün Etkisi İle Tasarım Yapmak

Yukarıda saç ekim uygulamalarında kişiye özel tasarım yaparken atlanmaması gereken başlıklar arasında yaş faktöründen bahsetmiştim. Gelin şimdi bu konuya ayrıntılı bir bakış atalım. Saç ekim uygulamalarında sonuç içerisinde en önemli noktanın doğallıktan olduğuna ara ara değinmekteyiz.


Yaş faktörünün saç ekim tasarımlarında etkilediği en önemli durum doğallıktır işte. Rutin hayat içerisinde saç ekim işlemine ihtiyaç duymayan kişileri incelediğinizde 30 lu yaşlar ile 40 lı yaş grubundakilerin aynı görüntüye sahip olmadığını kolaylık ile fark edebilirsiniz. İşte saç ekim işlemi yaparkende yaştan kaynaklanan bu farklılığı tasarımımıza yansıtmalıyız.


50 yaşlarında bir danışan ile henüz 30lu yaşlarına yeni adım atmış diğer bir danışanımıza yapacağımız ekim yoğunluğu arasında olması gereken yoğunluk farkını detaylı bir şekilde ayarlamalıyız. Yoğunluk farkının yanı sıra alın çizgisi de istenen doğallığın yakalanması açısından yaş faktörünün ışığında düzenlenmesi gereken bir durumdur.


Donör Alanının Uygunluk Durumu

Saç ekiminde rutin kriterlerin olmamasının kaynağı saç kayıplarının ve donör alanlarında tamamen kişiye özel olmasıdır aslında. Çünkü saç yoğunluğu ve saç sıklığı kişiden kişiye değişmektedir. Saç ekim işleminin başarılı olabilmesi için sağlıklı saç köklerinin transfer edilmesi gerekmektedir. Ancak bu noktada dikkatten kaçırılması gereken bir ayrıntı bulunmaktadır.


Sağlıklı greftler elde edilirken alım yapılan donör bölgedeki bütünlüğünde bozulmaması gerekmektedir. Bu yüzden de bu bölgede yer alan greftlerin sayısı ve bu greftlerin hangi oranda alım yapılması gerektiği konusunda oldukça dikkatli bir belirleme yapılmalıdır. Bu konuda yapılacak en küçük bir hata ekim sonrasında istenmeyen bir görüntüye sebebiyet verecek, hatta yeni bir işlemin kapılarının açılmasına neden olacaktır.


Hastanın Kişisel Özelliklerinin Tasarıma Etkisi

Kişisel tasarım uygulanarak ekim yapılması konusunda dikkat etmemiz gereken belkide en önemli ayrıntı hastanın kişisel özellikleridir. Çünkü tasarım yapılırken kişinin yüz şekli, yüzünün hatları, ön ve alın çizgisi, şakaklarda ki açıklık vs. dikkat etmemiz gereken parametreler arasında önemli bir konumda bulunmaktadır. Bu parametrelerin ince bir işçilik ile işlenmesi halinde ortaya güzel şeyler çıkacağına inanıyoruz.


Saç Tipi Atlanmaması Gereken Bir Diğer Ayrıntıdır

Bazen danışanlarımızın arasında karma saç tipine sahip kişilere rastlayabilmekteyiz. Karma saç tipi derken kastedilen durum, başın her noktasında aynı yoğunlukta saç kökü bulunmaması anlamına gelmektedir. Böyle durumlarda transfer edilecek saç kökü ile ihtiyaç duyulan alandaki diğer saç köklerinin aynı veya benzer özellikte olması önemlidir.


Farklı tonlarda veya farklı incelikler de olan iki saç telinin yan yana yer alması istenilen bir sonuç olmayacaktır ne yazık ki. Örneğin ense kısmında bulunan kıvır kıvır saç tellerinin alın bölgesinde daha dalgalı bir yapıya sahip saç tellerinin arasına ekilmesi çokta doğru bir tercih olmayacaktır. İşte bu örneklerden hareket ile doğru tercih yapılmalı ve istenilen doğallık yakalanabilmelidir.Sağlık Durumu Mutlaka Değerlendirilmelidir

Saç ekimi işlemine tabii olacak kişinin ciddi bir sağlık probleminin olması operasyonu sekteye uğratabilir. Kalp, damar, böbrek, pıhtılaşma bozukluğu, hemofili gibi kronik hastalıklara sahip kişiler ve ekim yapılacak bölgede deri rahatsızlığı yaşamış veya bu konuda hala mücadelesini sürdüren kişilerin uygulama öncesinde uzmanlarımız ve konu ile ilgili hekimler ile bir ön görüşme yapmaları önerilmektedir.


Bu konuda saç ekim işlemlerinin yaratacağı çeşitli reaksiyonlar olabileceğinden temkinli yaklaşmakta fayda görülmektedir. Ayrıca sigara ve alkol tüketimi konusunda da operasyonun başarı şansı açısından özverili davranmak gerekmektedir.


Unutmayalım ki, saç ekimi ve kişiye özgü tasarım yapmak bir sanattır. Operasyon sırasında verilen emeğin bir sanat eserine dönüşebilmesi için ise en önemli kural doğru kişiler ile aynı payda da buluşabilmektedir. Bizler Aslı Tarcan Hair Clinic olarak her biri alanında rakip tanımayan birer sanatçı edasındaki uzmanlarımızla yanınızdayız. Gelin gelecekteki eserlerimizi birlikte inşallah edelim.

Garantili ve Kaliteli Saç Ekim Hizmeti ! Maksimum Greft, Fue ya da DHI Tekniği, Prp tedavisi, Vip Transfer ve 5 Yıldız Otel hizmeti.

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi


logo
Aslı Tarcan Hair Clinic
X