f

Telefon Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi

  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar

Lokal Saç Dökülmesi Nedir

Lokal Saç Dökülmesi Nedir?

Saç dökülme sorunları, günümüzde oldukça hızlı bir şekilde yayılarak önceki dönemlere göre daha sık karşımıza çıkmaktadır. Bu saç dökülmelerinin birçok farklı sebebi olduğu gibi, aynı şekilde birçok farklı formu ile karşılaşmakta mümkündür. Lokal Saç Dökülmeleri de bunlardan biridir.
Genellikle bozuk para şeklinde olan ve belirli aralıklar ile tekrarlayan bu dökülme sorununa, genetik etkenler sonucunda rastlanıldığı düşünülmektedir ve vücudun bir çok noktasında karşımıza çıkabilmektedir. Sakal, kaşlar ve kirpiklerde sıklıkla rastlanırken bazı durumlarda tırnaklarda da türeyebilmektedir.

Lokal saç dökülmelerinin bilinen en belirgin sebebi genetik durumlar olarak belirtilse de stresin de oldukça büyük bir etkisi olduğu kaçınılmaz bir gerçektir. Bu durumdan haberdar olan hasta, her ne kadar stres yapmamaya çalışsa da günümüz şartlarında bu pek mümkün olmamaktadır.
Bunun yanı sıra, saç çekme şeklinde gelişen bir psikolojik rahatsızlıkta bu tarz dökülmeleri tetikleyebilmektedir. Tıpta ki adı, Alopesia olarak geçen bu rahatsızlık; uzun süreli basıncın etken olduğu durumlarda da görülebilmektedir. Özellikle hareket kabiliyeti gelişmemiş bebeklerde ve yatalak hastalarda bu durumla karşılaşmak oldukça büyük bir olasılıktır.


Lokal Saç Dökülmesi Teşhis Ve Tedavisi

Aslında bu tür rahatsızlıklarda, uzmanlar tarafından teşhis konulabilmesi oldukça kolaydır ancak nadirende olsa bazı durumlarda biyopsi yapılması daha sağlıklı bir sonuç alınması açısından önemlidir. Çünkü, bazen saçlı derilerde görülebilen mantar çeşitleri ile karıştırılabildiği gözlenmiştir. Bu nedenle saç dökülmelerine dair şikayetleriniz ortaya çıktığı ilk anda bir uzmandan yardım almanız faydanıza olacaktır.
Gerekli durumlarda Aslı Tarcan Hair Clinic uzmanları olarak, bizler ihtiyaç duyacağınız her anınızda yanınızda olacağız. Öncelikli olarak uzmanınızın tavsiye ettiği tedavi yöntemlerini denemenizi şiddetle tavsiye etmekteyiz. Bu uygulamalarda istediğiniz sonucu almadığınız takdirde, bizlerde gerekli tedaviye destek amacı ile uygulamalarımız hakkında bilgi vermekteyiz sizlere.
Saç ekimi operasyonları ile belirli bir seviyeye kadar müdahale edebildiğimiz gibi bazı durumlarda saç dövmesi yönteminden de faydalanabilmekteyiz. Ancak tüm bu işlemlerin yanı sıra unutulmaması gereken bir ayrıntıda; lokal saç dökülmesi sorunu ile karşılaşmış olan bireyler, gerekli tedaviyi olmuş olsalar bile düzenli olarak kontrollerine devam etmek zorundadırlar. Çünkü bu hastalığın tekrarlanması riski diğer bireylere oranla çok daha yüksek seyretmektedir.

Daha detaylı bilgi için; https://www.aslitarcanhairclinic.com/sac-dokulmesi-cesitleri-nelerdir.html sayfasını ziyaret ediniz.

Garantili ve Kaliteli Saç Ekim Hizmeti ! Maksimum Greft, Fue ya da DHI Tekniği, Prp tedavisi, Vip Transfer ve 5 Yıldız Otel hizmeti.

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi


logo
Aslı Tarcan Hair Clinic
X