f

Telefon Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi

  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar

Mevsimsel Saç Dökülmesi Sorunu

Mevsimsel Saç Dökülmesi Sorunu

Saç dökülmesine dair yapılan birçok araştırmada, çok sayıda farklı etmene rastlansada; bu nedenler arasında mevsimler geçişler pek akla gelmeyen ihtimallerdir. İlk etapta her ne kadar akla gelmeyen bir durum olsada, mevsimsel geçişler saç dökülmesinde oldukça etkilidir. Cinsiyet farketmeksizin herkes için saç stili oldukça önemli detaylardır.

En bakımlı halinizden en sade görünümünüze kadar, her anınıza eşlik eden ayrılmaz nadide parçalarınızdandır her bir saç teliniz. Günlük psikolojik durumunuz bile saçlarınızın görünümü ile bir anda zirveye ulaşıp, ansızın dibe batabilir. Rutin hayat akışınız içerisinde bu derece önemli bir pozisyonda bulunan saçlarınız üzerinde herhangi bir sorun yaşandığını düşünüyorsanız; hemen, zaman kaybetmeden bir uzmana danışmalı ve sorunun kaynağını tespit etmelisiniz.


Temelde Yatan Sebepler

Saç dökülmeleri ilk bakışta büyük bir sorun olarak düşünülse de, aslında bu durum her zaman bu kadar stresli yaklaşılması gereken ayrıntılar değildir. Çünkü, saç yapısının kendi içerisinde bir döngüsü vardır. Saçlarınızın her daim ışıltı ve parlaklığını devam ettirebilmesi, sağlıklı bir şekilde uzayabilmesi için, bu döngünün aksamaması önemlidir.

Bu döngüden kasıt ise; günlük 50 ile 100 tel kadar saçın dökülmesi gerektiğidir. İşte mevsimsel geçişler sebebi ile dökülmeler denildiğinde günlük normal sayılan bu oran yaklaşık olarak 2 katına çıkmaktadır. Kliniğimizde görev alan ve alanında uzman birçok arkadaşımız tarafından bu sayılar ve mevsimsel geçiş dökülmeleri normal kabul edilmektedir.

Bu mevsimsel dökülmeler genelde, kış mevsiminden ilkbahara geçişte yada yaz mevsiminden sonbahara geçişte görülmektedir. Bunun sebebi de aniden gelişen hava değişimlerine saç yapısının hızlı bir şekilde ayak uyduramaması durumu gösterilmektedir.


Mevsimsel Dökülmelerde Süreç Nasıl İşler?

Mevsim geçişleri, saçlar üzerinde dolaylı olarak etki etmektedir aslında. Bilindiği üzere saç kayıplarını tetikleyen en büyük etken strestir. İşte bazı kişiler mevsim geçişlerindeki akıştan daha fazla etkilenmektedir. Bu etki sonrasında kişiler üzerinde yoğun stres, mutsuz ruh hali ve psikolojik bir baskı oluşmaktadır. Tüm bunların sonucu da saç kayıplarına çıkmaktadır.

Mevsimsel dökülmelerde henüz kesin bir teşhis konulamamışsa da, bu kayıpların nedeninin havadaki nem dengesinin değişikliğinden ve bu değişikliklerin hormonlar üzerinde oluşturduğu etkiden kaynaklandığı düşünülmektedir.

Yaklaşık olarak 2 ile 4 hafta arasında değişen bu dökülmelerde belirlenen süre sonrasında saç kayıpları normal düzeyine dönmektedir. Herhangi bir uzman kontrolüne gerek kalmadan atlatılan bu dönem uzadığı takdirde tabii ki gerekli kontrollerin yapılması önemlidir.

Detaylı bilgi: http://www.aslitarcanhairclinic.com/prp-li-sac-ekimi.html

Garantili ve Kaliteli Saç Ekim Hizmeti ! Maksimum Greft, Fue ya da DHI Tekniği, Prp tedavisi, Vip Transfer ve 5 Yıldız Otel hizmeti.

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi


logo
Aslı Tarcan Hair Clinic
X