f

Telefon Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi

  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar

PRP Mezoterapinin Avantajları

PRP MEZOTERAPİ

Günümüzde saç dökülmeleri kadın veya erkek farketmeksizin birçok insanın ortak sorunudur. Bu nedenle de her geçen gün bu sorunun tedavisi anlamında yeni yol ve yöntemler keşfedilmektedir. Bu yol ve yöntemlerden en güncel olanı PRP Mezoterapi yöntemidir. Son dönemlerin en çok revaçta olan bu uygulaması, bilinen herhangi bir yan etkisinin olmamasından dolayıda ayrıca beğeni ve takdir toplamaktadır. PRP Mezoterapi yöntemi uygulanırken danışandan 10 ile 20 milim arasında kan alınır. Alınan bu kan, çeşitli yöntemler kullanılarak kırmızı hücrelerine ayrıştırılır. Ayrıştırma işleminin ardından platelet ya da Trombosit denilen, hücreler bakımından oldukça zengin bir plazma maddesi elde edilir. Elde edilen bu madde sorunlu bölgeye enjektörler yardımı ile transfer edilir. Bu işlemin ardından sorunlu bölgede yavaş yavaş doku gelişimi başlar ve zarar görmüş saç folikülleri yeniden canlanır. Bu şekilde saç kılları yeniden üretilmeye başlar.

PRP Mezoterapinin Avantajları

PRP Mezoterapi, uygulama yapılacak kişinin kendi kan hücreleri ile yapıldığı için herhangi bir alerji riski taşımaz. Bu yüzden oldukça güvenlidir. Özellikle kadınlarda görülen belirgin saç seyrelmesi ve saç tellerinin incelmesi ile ilgili sorunlarda oldukça başarılı sonuçlar verir. Ayrıca geç uzayan saç tedavilerinde de tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Bazı kadınlarda menopoz sürecinde veya hamilelik döneminde farklılaşan hormonların etkisiyle saç dökülmesi yaşanmaktadır. Bu dökülmelere ait sorunlarda da, PRP Mezoterapi yöntemi ile çözüm yolu sunulabilmektedir. Bu uygulama sadece kadınlara sunulan bir avantaj değildir. Erkeklerde görülen, genellikle genetik faktörlerin etkisi ile oluşan saç dökülmelerinde de yüksek başarı sağlamaktadır özellikle erken yaşlarda başlayan genetik dökülmelerin hızını yavaşlatma konusunda kayda değer bir fark oluşturulmaktadır. Saç ekimi uygulamasına karar veren danışanların, ekim işlemi öncesinde PRP Mezoterapi seanslarına katılmaları saç ekim başarısını yükseltecektir Ekim işlemi sonrasında çıkan saç tellerinin daha kalın ve daha sağlıklı çıkmasını sağlayacaktır.
PRP Mezoterapi ne kadar süre etki eder ?
PRP Mezoterapi tedavisine karar veren danışanların Merak ettiği konulardan birisi de bu uygulamanın ne kadar süre etki edeceğidir. PRP Mezoterapi seansları yaklaşık olarak 30 dakikalık bir süreyi kapsamaktadır. Seans sayısı ve seans sıklığı kişiden kişiye değişse de en genel takvim sıklığı 2 ile 4 hafta arasındadır istisnai durumlar olsa da genelde 3 ya da 4 seansta istenilen sonuç alınabilmektedir. Bu uygulamada henüz ilk seans sonrasındayken bile gözle görülür bir farka tanık olacaksınız. Ancak tam anlamı ile beklenen sonuca ulaşmanız 3 4 seans kadar sürecektir. En belirgin sonuç 3. Seans sonrasında alınacaktır ve tüm seanslar tamamlandığında oluşan etki minimum 6 ay devam edecektir. Çoğunlukla bu etkinin bir yıla kadar uzadığı görülür. Bu da danışanların oldukça memnun kaldığı bir süredir. Tedavi etkisini kaybettikten sonra, istenildiği takdirde yeniden uygulama yapılmasında hiçbir sorun yoktur.

Garantili ve Kaliteli Saç Ekim Hizmeti ! Maksimum Greft, Fue ya da DHI Tekniği, Prp tedavisi, Vip Transfer ve 5 Yıldız Otel hizmeti.

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi


logo
Aslı Tarcan Hair Clinic
X