f

Telefon Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi

  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar

Saç Boyası ve Saç Dökülmesi Sorunu

Saç Boyası ve Saç Dökülmesi Sorunu


Saç Boyaları İle Saç Kayıpları Arasında Nasıl Bir İlişki Var?


Saç Boyaları genellikle kadınları ilgilendiren bir konu gibi görünse de son dönemde bakımlı erkeklerin sayılarının artması ile, erkeklerin de hayatına girmiş oldu. Kişinin kendini iyi hissetmesi ya da kısa süreli değişiklikler için başvurulan bir bakım yöntemidir diyebiliriz saç boyaları için. Saç boyaları yapı itibarı ile 2 çeşittir.


Genel olarak saç kılı yapısına etki ettiklerinden, kalıcı veya yarı kalıcı boyalar olarak sınıflandırılırlar. Bu sınıflandırmalar, kullanılan boyanın saç kılı içeriğinde ne derece derine etki etiğine göre yapılmaktadır. Bu boyaların etki alanı içeriğinde kullanılan maddeler ile değişmektedir.


Örneğin kalıcı boyalar içerisinde bu yoğun etkinin devamının sağlanabilmesi adına amonyak kullanılır. Bu amonyak sayesinde boyaların PH değeri yükselir ve kalıcılık sağlanmış olur. Ancak bu kalıcılığın sağlanması sırasında saç kılının yapısında bulunan kütikül tabakası ciddi zarar görmektedir.


Saç dökülmesi sebepleri arasında; saç kuruluğu, saç tellerinin yıpranması vs gibi nedenler olsa da saçların sık sık boyatılması da farklı bir etkendir. Hayatları boyunca uzun yıllar saç boyama işlemi yaptıran kişilerin, ilerleyen dönemlerde saç dökülmesi sorunu yaşamaları oldukça sık karşılaşılan bir durumdur.


Ancak her ne sebeple olursa olsun, saç boyaları sizin için vazgeçilmezleriniz arasında yer alıyorsa; o zaman bazı küçük önlemler alarak bu etkiyi minimuma indirmelisiniz. Ayrıca saç boyalarının dışında oluşan etkilerden dolayıda saç bakımlarınızı ihmal etmemelisiniz. Saçlarınız için uygun olan bakım ürünleri konusunda kararsızlık yaşıyorsanız eğer; bir uzmandan yardım almanız faydanıza olacaktır.


Merkezimizde uzmanlarımız tarafından saç analizleri konusunda her türlü desteği alabilirsiniz. Saç dökülmenizin yoğunluğuna göre çeşitli yönlendirmeler ile de bu sorunla en kolay şekilde mücadele etmiş olursunuz.Boyanın Saçlarınızda Oluşturduğu Yıpranmayı Minimuma İndirmek İçin Tavsiyeler


Yaş seviyeniz henüz orta standartlarda ise, sorunlar gün yüzüne çıkmamış olabilir. Ancak ilerleyen yaşlarınızda bu durum biraz daha farklı seyredecektir maalesef. Yaşın artması ile birlikte saç boyalarınızın oluşturduğu yıpratıcı etki daha belirgin hale gelecektir. Bunun nedeni de saç dokusuna yumuşaklık özelliğini verem serum üretiminin iyice azalması ve bunun sonucunda saçın kırılganlığının artmasıdır.


Bu sonuçları yaşamamak adına yada en minimum düzeye indirgemek için kalıcı boyalar yerine daha hafif etkide olanları tercih etmek faydalı olacaktır. Ayrıca kullandığınız saç bakım ürünlerinin belirli standartlarda olmasına özen gösterip kaliteden vazgeçmemelisiniz. Tüm bunları uygulamanıza rağmen Saçlarınızda istenmeyen reaksiyonlar oluşuyorsa eğer, zaman kaybetmeden bir uzman ile görüşmeniz doğru bir tercih olacaktır.


Isterseniz http://www.aslitarcanhairclinic.com/hastaliklar-kalici-sac-kayiplarina-neden-olur-mu-.html sayfasına göz atabilirsiniz.

Garantili ve Kaliteli Saç Ekim Hizmeti ! Maksimum Greft, Fue ya da DHI Tekniği, Prp tedavisi, Vip Transfer ve 5 Yıldız Otel hizmeti.

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi


logo
Aslı Tarcan Hair Clinic
X