f

Telefon Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi

  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar

Saç Dökülmesinde Şifalı Hücre Mucizesi

Saç Dökülmesinde Şifalı Hücre Mucizesi

Saç dökülmesi sorunu ile karşı karşıya kalındığında, henüz sorunun başında iken gerekli önlemlerin alınması oldukça önemli bir ayrıntıdır. Çünkü, bir çok rahatsızlıkta olduğu gibi, saç dökülmesi sorununda da erken teşhis oldukça önemlidir.

Saç dökülmesi sorununu tamamen ortadan kaldırabilmek için doğru bir tedavi uygulanmalı, doğru tedavi içinde sorunun altında yatan sebep doğru bir şekilde tespit edilmelidir. Saç dökülmesi altında yatan onlarca sebep bulunabileceği gibi bazen dönemsel durumlar, mevsim geçişleri veya diyet, hamilelik gibi etkenlere bağlı olarak ta gelişebilmektedir. İşte bu gibi durumlarda şifacı hücreler devreye girmektedir.

Son dönemlerde sıkça karşılaşılan bu uygulama sayesinde yoğun saç dökülmesinin önüne geçilebilmektedir. Platelet olarak adlandırılan hücreler sayesinde saç dökülmesinin önlenmesi konusunda oldukça güzel bir gelişme sağlanmıştır. Adeta şifacı hücre olarak şifa dağıtan bu oluşumlar, saç kökleri üzerinde mucize gibi bir etki oluşturmaktadırlar.

Bu plateletler, saç köklerini hızlı bir şekilde canlandırarak, işlevliklerinin hızlanmasını sağlamaktadır. Özellikle mevsim geçişlerinde, hamilelik durumunda veya vücudun şaşırabileceği diyet dönemlerinde vücut rutin dışında bir süreç içerisine girdiğinden çeşitli reaksiyonlar gösterebilmektedir. Bu reaksiyonların en sık karşılaşılanı saç kayıpları olmaktadır ne yazık ki.

Son 50 yıldır, tıp dünyasında çeşitli alanlarda yararlanılan platelet bakımından zengin plazma olarak nitelendirilen hücreler, oldukça hızlı bir şekilde onarım fırsatı oluşturmaktadır. Özellikle yara tedavilerinde tercih edilen bu yöntem, Amerikan Gıda ve İdaresi ( FDA ) tarafından da onaylanmış bir yöntemdir.

Saç dökülmesi sorunu yaşayan kişilerde henüz yeni bir uygulama olarak denense de, oldukça başarılı sonuçlar ortaya koyması nedeni ile son dönemlerde sıklıkla uygulamaya geçilmiştir.

width=300

Aslı Tarcan Hair Clinic Uzmanları Bu Konuda Ne Düşünüyor?

Bazı konularda, her ne kadar olumlu gelişmeler yaşanıyor olsa da, bizler bu olumlu gelişmeleri güvendiğimiz kaynaklardan birebir duymaya ihtiyaç hissederiz. O yüzden de eminiz ki, sizlerde Aslı Tarcan Hair Clinic uzmanlarının bu konudaki düşüncelerini merak ediyor olmalısınız.

Şöyle ki, saç dökülmesinin durdurulması adına enjekte edilen platelet hücrelerinin kişinin kendi kanından filtre edilerek ve çeşitli işlemlerden geçirilerek yeniden enjekte edilmesi açısından, maksimum fayda sağlanmakta ve herhangi alerjik bir reaksiyon gelişmemektedir.

Ayrıca, platelet hücrelerinin sitokin ve doku yenileme özelliğine sahip çeşitli biyolojik kimyasallar içermesi açısından da oldukça zengin olduğunu belirten uzmanlarımız, saç kökleri üzerinde inanılmaz bir gelişme ve yenilenme sağlanacağını belirtmektedir.

Uygulama sırasında, saçlı deri üzerinden oldukça ince, hatta saç kılı ölçütlerin de olan iğneler sayesinde enjekte işlemi gerçekleştirilmektedir. Ayrıca, işlem için herhangi bir ön işlem gerektirmemesi açısından da oldukça pratik olan bu yöntem bölgesel saç dökülmesinde de tercih edilebilmektedir. Bu kapsamda da herhangi bir yan etki oluşturmamaktadır.

Sizlerde saç dökülmenizin önüne, sağlıklı bir şekilde geçmek istiyorsanız eğer, bu yöntemi tereddütsüz bir şekilde uygulayabilirsiniz. Saçlarınızı fırçalamanın etkisi adlı makalemize bakabilirsiniz.

Garantili ve Kaliteli Saç Ekim Hizmeti ! Maksimum Greft, Fue ya da DHI Tekniği, Prp tedavisi, Vip Transfer ve 5 Yıldız Otel hizmeti.

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi


logo
Aslı Tarcan Hair Clinic
X