f

Telefon Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi

  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar

Saç Ekim Uygulamalarında Sigara ve Alkol Tüketimi

Saç Ekim Uygulamalarında Sigara ve Alkol Tüketimi

Saç ekim uygulamaları süresince birçok etken başarı şansını arttırmakta veya eksiltmektedir. Araştırmalarınız sonucunda saç ekim operasyonlarının meşakkatli bir süreci kapsadığı düşüncesine kapılmışsınızdır mutlaka. Bu nedenle de başarı şansını olumsuz yönde etkileyebilecek her türlü ihtimal, tedavi zarfında uzak durmamız gereken ayrıntılar bölümünde yerini almalıdır. Bu konuda değerli danışanlarımız ile aynı fikirde olduğumuzu düşünmekteyiz.

Saç ekim konusunda karar veren hastalar, dikkat etmeleri gereken noktalarda oldukça özverili davranmaktadırlar. Takii bu sorun sigara ve alkol konusuna gelen kadar. Sizlerinde bildiği gibi bu iki bağımlılık; iradeyi oldukça zorlayan detaylardır. Bu yüzden de danışanlarımız zaman zaman bu konuda sorun yaşayabilmektedirler. Hatta en çok zihinleri kurcalayan sorunların başında gelmektedir bu iki durum. Sigara ve alkol kullanımının saç ekim işlemlerinin sonucunu kesinlikle etkilediğini dair bir bulgu tam anlamı ile ortaya konamamaktadır. Ancak, her ne kadar doğrudan kanıtlanamasa da dolaylı olarak olumsuz sonuçlar doğurabileceğine dair güçlü varsayımlar ortadadır.

Sigara Kullanımının Saç Ekimine Etkisi

Sigara Kullanımının bilindiği gibi sadce saç ekim operasyon sonuçlarına değil, insan hayatının kalite standartları noktasında birçok ayrıntısına zararı bilinmektedir. Ancak şu anda tartışmamız gereken konu saç ekimi olduğundan, operasyon öncesinde ve sonrasında sigara kullanımının belirli risklerine değinmemiz daha doğru olacaktır.

Sigaranın vücutta ki kan akış hızına etkisi bilinmektedir. Kan akış hızını yavaşlatarak nikotin, saç ekim işlemleri sonrasında iyileşme sürecini bir hayli yavaşlatarak kişinin normal rutin hayata dönüşüne olumsuz etki edecektir. Bunun yanı sıra saç köklerindeki kan dolaşımıda yavaşlayacağından, yeni transfer edilen köklerin beslenmesi zayıflayacak, dolayısıyla da bu köklerin tutunması zorlaşacaktır.

Ayrıca bu alanlarda kabuklanma artacak, geçici de olsa kötü bir görüntü oluşacaktır. Tüm bu olumsuz etkileri ortadan kaldırabilmek adına Aslı Tarcan Hair Clinic uzmanlarımızın üzerinde durduğu nokta, sigara kullanımına dair bir kısıtlamaya gidilmesi gerektiğidir. Operasyondan önce yaklaşık olarak 1 hafta öncesinde sigarayı azaltarak; operasyon günü bu sayıyı tamamen sıfırlamanız gerekmektedir. Sonraki süreçte ise yaklaşık olarak 1 hafta boyunca bu sayıyı arttırmamanız tamamen sizin faydanıza olan bir durum olacaktır.

Alkol Kullanımının Saç Ekim Operayonlarına Etkisi

Alkol kullanımı konusunda da, uzmanlarımızın değerlendirmeleri sigara ile aynı doğrultudadır. Maalesef ki alkol ve sigara, operasyon öncesi ve sonrasında benzer etkileri göstermektedir. Bu yüzden de uzmanlarımız tarafından sigaraya getirilen kısıtlama aynı şekilde alkol içinde geçerli kılınmaktadır.

Alkol kullanımını da operasyon öncesi süreçte kademeli olarak azaltarak, saç ekim işleminin yapılacağı gün tamamen sonlandırmalısınız. Aksi bir durum yaşandığı takdirde ise, konu ile ilgili bilgilendirmeleri kliniğimizde bulunan uzmanlarımız ile mutlaka paylaşmalısınız.

Bu konu da süreç içerisinde yaşanabilecek durumlar, istenmeyen sonuçlara yok açabilmektedir. Bu yüzden de uzmanlarımıza karşı açık olunması oldukça önemlidir.

Garantili ve Kaliteli Saç Ekim Hizmeti ! Maksimum Greft, Fue ya da DHI Tekniği, Prp tedavisi, Vip Transfer ve 5 Yıldız Otel hizmeti.

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi


logo
Aslı Tarcan Hair Clinic
X