f

Telefon Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi

  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar

Saç Ekim Operasyonunda Acı Hissediliyor mu?

SAÇ EKİM OPERASYONUNDA ACI HİSSEDİLİYOR MU?

Kalıcı saç kaybı yaşayan ve bunun ciddi bir sorun olduğunun farkına varan bazı danışanların, tereddüt yaşadığı konuların başında saç ekim operasyonu sırasında acı hissetme sorunu gelmektedir. Bu konuda tereddüt yaşayan danışanlar operasyona başlama konusunda oldukça çekingen davranmaktadırlar. Oysa saç ekim uygulamaları cerrahi işlem tarzında büyük operasyonlar değildir.

Oldukça kısa süren, gün içerisinde birkaç saatlik zaman aralığında tamamlanan uygulamalardır. Yaşanabilecek küçük çaplı ağrılar için tamamen lokal anestezi altında gerçekleşen uygulamalardır. Saç kaybı yaşanan alanın genişliğine göre transfer edilecek greft sayısı belirlenmektedir. Bu sayıya uygun olarak donör bölge seçilmektedir.

Donör bölgeden alınan saç kökleri işlem yapılacak alana transfer edilmektedir. Tüm bu işlemler sırasında herhangi bir acı hissetmemeniz adına lokal anestezi uygulaması yapılmaktadır. Bu sayede saç ekim işlemi sırasında kesinlikle herhangi bir acı hissetmeyeceksinizdir.

Saç Ekim İşleminin Ardından Ağrı Hissi Oluşur mu?

Ağrısız bir şekilde operasyonu başarıyla tamamladınız, şimdi sıra uygulama sonrasındaki süreçte. Uygulama sonrasında, yaşanabilecek ağrı hissiyatı oldukça düşük bir ihtimal olsa da kısmen danışanın ağrı eşiği ile bağlantılı bir durumdur.

Ancak, seans sonrasında yaşayacağınız acıyı da minimuma indirebilmek için Aslı Tarcan Hair Clinic uzmanları tarafından uygulama sonrasında kullanacağınız ağrı kesici tavsiyeleri verilecektir. Bu ağrı kesiciler sayesinde uygulama sonrasında evde geçireceğiniz süreyi de kesinlikle acısız bir şekilde tamamlayacaksınız. Lokal anestezinin bir diğer avantajlı yönü, operasyon sırasında uyanık olmanızdır.

Operasyon sırasında uyanık olan danışan, işlem yapan uzman ile sohbet edebilme, hatta dilerse televizyon izleme imkanına sahiptir. Bu sayede operasyonla ilgili tereddütlerinizi de kapı dışarı etmiş olacaksınız. Çünkü gözleriniz açıkken ve herşeyin farkındayken yapılan operasyon sırasında aklınıza takılan tüm noktalara anında cevap alabileceğiniz bir ortam oluşacaktır.

Lokal Anestezi Uygulamalarında Klinik Tercihinin Önemi

Saç ekim uygulamalarında en çok kullanılan anestezi şeklinin lokal anestezi olduğuna dair açıklamalarda bulunduk. Ancak bu konuda daha işlerimizin istediğimiz şekilde ilerleyebilmesi için tercih ettiğimiz kliniğin; kalite, tecrübe ve profesyonelliği önemlidir.

Çok kolay gibi görünen lokal anestezi yanlış ellerde tahmin edemeyeceğiniz boyutlarda sorunlar oluşturabilir. Bu sorunları yaşamamak adına sizleri Aslı Tarcan Hair Clinic uzmanlarımızla tanışmaya davet ediyoruz. Lokal anestezi uygulanırken ne tür sorunlar yaşanabilir ki diye düşünüyorsanız, şu şekilde açıklamak doğru olacaktır.

Lokal anestezi minik iğnelerle cilt altına anestezi ilaçlarının enjekte edilmesi işlemidir. Eğer bu enjekte işleme doğru noktalara uygulanmazsa; hem beklenen uyuşma etkisi oluşmayacak, hem de enjekte işlemi sırasında olması gerekenden daha fazla acı hissedilmesine sebep olacaktır.

Henüz operasyonun en başında bu tarz sorunlarla karşılaşma durumunuz gerçekleşiyorsa eğer; böyle başlayan bir uygulamadan ne derece sağlıklı bir sonuç alınır, tartışılır. Sizler de maddi manevi zarara uğramadan bu süreci stresten arındırıp eğlenceli bir şekilde geçirmek istiyorsanız daha fazla zaman kaybetmeden kliniğimize uğramanızda fayda vardır.

Garantili ve Kaliteli Saç Ekim Hizmeti ! Maksimum Greft, Fue ya da DHI Tekniği, Prp tedavisi, Vip Transfer ve 5 Yıldız Otel hizmeti.

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi


logo
Aslı Tarcan Hair Clinic
X