f

Telefon Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi

  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar

Saç Ekimi Kaç Seans Oluyor?

Saç Ekimi Kaç Seans Oluyor?


SAÇ EKİM UYGULAMALARI KAÇ SEANSLIK İŞLEMLER İLE TAMAMLANMAKTADIR?

Saç Ekim uygulamaları, son dönemde ihtiyaç hisseden çoğu kişi tarafından oldukça olumlu yaklaşılan kısmen estetik işlemleridir. Kısmen estetik işlemleri diye nitelendirmemizin sebebi de, aslında her ne kadar görünüm ile ilgili yapılan uygulamalar olarak değerlendirilse de aslında saç ekim seansları sağlık alanına giren müdahalelerdir.


Saç ekim seansları genel olarak ilk görüşme ile başlamaktadır. Operasyonun planlanması açısından uzmanlar ve danışanların karşılıklı bir görüşme yapması oldukça önemlidir. Bu şekilde çok daha sağlıklı ve sorunsuz bir planlama yapılarak, operasyon sonrasında oluşabilecek yanlış anlaşılmalardan kaynaklı sorunları ekarte etmek mümkündür.


İlk görüşmede yapılan planlama dahilinde transferi gerçekleştirilen greftler alınarak ihtiyaç duyulan alanda açılan kanallara yerleştirlmektedir. Operasyon sonrasında da belirli periyotlarda kontroller yapılmaktadır. Saç ekim işlemlerinin tüm aşamaları bu basamaklardan oluşmaktadır. İlk bakıldığında biraz ayrıntılı gibi görünse de işlemler başladığında aslında öyle olmadığını yaşayarak görüyorsunuz.


Bu alanda gerçekleştirilen uygulamaların en çok zaman ayrılan bölümü ekim işleminin yapıldığı seanslardır. Bir çok danışanında aklını kurcalayan sorular bu bölümden gelmektedir zaten. Yani uygulamanın kaç seansta tamamlanacağı, seansların ne kadarlık bir süreyi kapsadığı vs. çoğu kişi için oldukça önem arz eden detaylar barındırmaktadır. Bu kısımda yapılabilecek kesin ve net ifadelere yer vermek çokta mantıklı olmayacaktır.


Zira seans sayı ve sürelerini belirleyen birçok faktör bulunmaktadır. Bu faktörlerin tamamının uygun olması durumunda seansları uzatmak ya da tekrarlamak Aslı Tarcan Hair Clinic uzmanları olarak bizimde tasvip edeceğimiz durumlar değildir.


Saç Ekim Seanslarının Sayı Ve Süresini Belirleyen Faktörler Nelerdir?

Saç ekim seanslarında her türlü şartın sağlandığı durumlarda seans sayısını uzatmak pek mantıklı bir seçenek değildir. Peki; bazı durumlarda ilk seansta bitmeyen ve bir sonraki seansa sarkmalar yaşanmakta, bunun sebebi ne olmaktadır diye düşünüyorsunuz haklı olarak.


Şimdi şöyle ki; seans sayısı ve süresini belirleyen en önemli etken saç kayıplarının yaşandığı alanın genişliği ve donör alana ait ayrıntılar olmaktadır. Saç ekim ihtiyacı hissedilen alanlarda, çok geniş açıklıklar var ise seans süresinin olağanın dışında ilerlemesi olasıdır. Bu gibi durumlarda saatlerce süren seanslar yerine, uzaması muhtemel süreyi 2 ye bölerek, 2 farkı seansta uygulama yapmak çok daha doğru bir tercih olacaktır.


Bu şekilde hem danışanlar yorulmadan, sıkılmadan hayalinde ki görüntüye kavuşacak; hem de uzmanlarımız daha kaliteli bir işçiliği imza atacaklardır. Donör bölgenin uygulama için ne derece uygun olduğu konusu da başka bir önemli noktadır. Ekim yapılacak köklerin alınacağı, verici donör bölgeler, yeni saç köklerinin ekileceği ihtiyaç duyulan saçsız bölgeyi tek seansta kapatmak için yeterli gelmiyor ise eğer, uygun bir planlama ile bir defadan daha çok kez operasyon uygulanması mümkündür.


Tedaviye başlamadan önce verici donör bölgeler hakkında iyi bir araştırma içine girmek önemlidir. Örneğin donör bölge olarak hangi alanlar seçildi? Bu alanlarda bulunan kıl yapısı nasıldır? Bu soruların doğru bir şekilde cevaplanabilmesi için öncelikle analiz yapılarak incelemeler yapılmalıdır.


Ense, sakal, kol, sırt, bacak vs gibi kıl kökü bulunan birçok alan, bu kıl köklerinin kalitesine göre donör alan olarak değerlendirilebilmektedir. Yapılan analiz sonuçlarına göre, bu donör alandan alınan saç kökleri kellik sorunu yaşanan bölgenin kapatılabilmesi için yeterli geliyor mu sorusuna göre bir değerlendirme yapılmaktadır.Eğer tek seans kapatılamayacak bir açıklık var ise bu gibi durumlarda farklı seanslar için planlama yapılması gerekmektedir. Ancak bulunan açıklık tek seansta kapatılabiliyorsa, bu gibi durumlarda farklı seanslara ihtiyaç duyulmamaktadır zaten. İşte tüm bu çalışmalar ve planlamalar uygulama öncesinde belirlenmeli ve danışana tamamı ile tüm ayrıntıları ile anlatılmalıdır.Seans Aralarında Verilen Süre Ne Kadar Olmalıdır?

Saç ekim operasyonlarında ihtiyaç duyulduğu takdirde 2. ve hatta 3. seanslara kadar uzatma yapılabilmektedir. Ancak seans aralarında belli bir süre ara vermek operasyon sırasında işlem gören donör bölgenin dinlenip kendini toparlaması için mutlaka gerekli olan bir durumdur. Bu süre ise minimum 8 ay gibi bir zaman dilimini kapsamaktadır.


Bu 8 aylık zaman zarfında saç kökü temini sağlanan donör bölge, beklenilen iyileşmeyi sağlamış olacaktır. Yapılan kontroller sayesinde bu iyileşmenin gerçekleşip gerçekleşmediği belirlenerek, sonraki aşama ile ilgili planlama yapılmaktadır. Verilmesi gereken bu süre içerisinde çeşitli bakımlar tamamlanarak saç köklerinin dahada kuvvetlenmesi sağlanır.


Artan Seans Sayısının Donör Bölgeye Etkisi

Saç ekim uygulamaları sonrasında istenen görüntüye kavuşabilmek sadece kellik sorunu yaşanan bölümlerin kamufle edilmesi ile elde edilmemektedir. Aynı zamanda mevcut durumunda bozulmadan, her hangi bir zarara uğramadan, aynı görüntü ile olmasa da en azından eskisine yakın doygunluk ile devamının sağlanabilmesi önemlidir.


Bu noktada da verici donör bölgede belirgin bir seyrekleşme ve boşluklar oluşmaması gerekir. İşte tüm bu durumlar ihtimal dahilindedir ve sağlam bir planlama ile bu ihtimalleri ortadan kaldırmak mümkündür. Verici donör bölgenin kaldırabileceği seans sayısına dair araştırmalar en baştan sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmelidir ve bu planlamanın dışına çıkılabilecek her türlü ek seanstan şiddetle kaçınılmalıdır.


Operasyona dair herhangi bir araştırma yapmadan planlama ve seans sayısı hakkında bildirim yapmak doğru bir davranış olmayacaktır. Operasyon sırasında tek seansta maksimum sonuca ulaşmak biz uzmanlar için her zaman en önemli hedefimiz olsa da, bu durum her koşulda gerçekleşememektedir maalesef. İşte bu durumlar ile ilgili tüm ön bilgiler seans öncesi yapılması gereken analizler sayesinde elde etmekteyiz.


Tüm bu analiz ve araştırmaların ekim seansına hiç başlamadan yapılmasının ayrı bir önemi vardır. Bu sayede daha sağlıklı bir planlama yapılacak ve bu planlamanın her bir detayı danışan ile paylaşılacaktır. Danışan olabilecek her türlü ihtimali algılayacak ve göz önünde bulunduracaktır.


Bu sayede operasyonun her aşaması uzman ve danışan tarafından daha bilinçli bir şekilde yürüyütülecektir ve danışan operasyonun her aşamasından ve olası sonuçlarından haberdar olduğu için beklenmedik durumlar ile karşılaşma ihtimali ortadan kalkacaktır.


İkinci Seans Sonrasında Beklenmedik Bir Durum İle Karşılaşmak Mümkün müdür?

Saç ekim operasyonları sırasında aklınıza gelebilecek her türlü ihtimal ile karşılaşmanız mümkündür. Burdan çıkan sonuca göre; evet, 2. seans sonrasında beklenmedik bir durum ile karşılaşmanız olasıdır. Ancak her durumda bu ihtimaller ile mücadele etmek zorunda değilsiniz tabii ki.


Bu nokta da tercih edeceğiniz merkezler konusunda doğru seçim yapmak, alabileceğiniz riskleri minimuma indirecektir. Çünkü yaşanabilecek sorunlar genelde yanlış planlama ve uzman hatalarından kaynaklanmaktadır. Dolayısı ile 2. seansta istenilen sonuca ulaşılamaması konusunda ilk seansta yapılan analizlerin oldukça büyük önemi vardır. Saç ekiminde yaş farkı olur mu diye düşünecek olursak evet hastanın yaşı önem taşımaktadır.Analizler konusunda detaylı ve hassas davranmanın yaşanabilecek sorunlara etkisi bu noktada daha iyi kavranmaktadır. Alınan sonuçların hasta ile paylaşılmasıda ayrı bir önem taşımaktadır. Bu noktada hastanın geri dönüşünün ne yönde olacağı, planlamanın seyrini etkileyen önemli faktörlerdendir. 2. seans biz uzmanların her ne kadar sıcak baktığı bir konu olmasa da, ne yazık ki bazı hastalar için olmazsa olmaz bir durum haline gelebilmektedir.Bu yüzden hayatın hiç bir noktasında olmadığı gibi saç ekim uygulamalarında da tek bir doğru yoktur. Operasyonunuzun en sağlıklı şekilde ilerlemesi için seansı uzmanınıza bırakmak sizin için çok daha doğru bir seçim olacaktır.

Garantili ve Kaliteli Saç Ekim Hizmeti ! Maksimum Greft, Fue ya da DHI Tekniği, Prp tedavisi, Vip Transfer ve 5 Yıldız Otel hizmeti.

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi


logo
Aslı Tarcan Hair Clinic
X