f

Telefon Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi

  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar

Saç ekimi kimlere yapılamaz ?

Saç ekimi kimlere yapılamaz ?

Saç ekim uygulamalarının günümüzde geldiği noktayı düşündüğünüzde, bu alanda ihtiyaçlarını hisseden bir çok kişi heyecanlanmaktadır. Ancak bu uygulamalar herkes için eşit derecede uygulanabilir değildir maalesef. Evet, birçok kişi için hayat kurtarıcı olsada, ne yazık ki bazı kişiler bu kadar şanslı olamamaktadırlar. Peki bu kapsamda değerlendirilen kişiler kimlerdir?


Saç dökülmesi sorunu yaşanan bölge için transfer edilecek saç köklerinin, bu alanı kapatacak miktarda olmadığı durumlarda saç ekim işlemi istenilen doğrultuda ilerlemeyecek ve ekim başarısız olacaktır maalesef. Ayrıca çeşitli sağlık sorunları yaşayan kişilerde de ekim operasyonları risk oluşturmaktadır. Konu ile ilgili en net bilgi Aslı Tarcan Hair Clinic uzmanlarınca tarafınıza verilecektir.Uygulama Öncesi Analiz


Uygulama öncesinde bahsedilen kriterlerine sizde bulunup bulunmadığına dair kapsamlı bir araştırma içine gireceksiniz. Uzmanlarımız eşliğinde gireceğiniz ön inceleme ve analizlerde, saçlarınızın kalitesi, kellik sorunu yaşanan bölgenin genişliği, belirlenen donör bölgenin kapasitesi ve tüm bu bilgiler eşliğinde nasıl bir planlama yapılacağı belirlenmektedir. Bu planlama sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, oluşan açıklık ile belirlenen donör bölgenin birbiri ile örtüşmesidir.Planlama sırasında bu detay mutlak surette tespit edilmelidir. Eğer bu noktada bir sorun oluşma ihtimali varsa, yani donör bölgeden alınacak kıl kökleri ile kellik sorunu oluşan alandaki açıklık kapatılamıyor ise; bu noktada operasyon sürecine hiç başlamamak daha doğru bir tercih olacaktır. Aksi takdirde, donör alanda alınan saç köklerinin fazlalığı mevcut durumda bozulmalara neden olacak ve verici donör bölge normalden daha fazla seyrekleşecektir.Operasyon İçin Uygun Olmayan Kişiler İçin Farklı YöntemlerKalıcı saç kaybı yaşayan kişiler, psikolojik olarak bu süreçten olağandan daha fazla etkilenmektedirler. Çünkü saç, kişinin dış görünümünde oldukça önemli bir aksesuardır. Bu konuda eksiklik yaşayan kişi çeşitli arayışlar içerisine girmektedir. Bu arayışlardan eli boş bir şekilde dönmek, danışanlar üzerinde ciddi hayal kırıklığına sebep olmaktadır.


Saç ekim uygulamaları öncesinde yapılan analizlerin negatif sonuçlanması, bütün çözüm yollarının kapatıldığı anlamına gelmemektedir. Operasyon için uygun olmayan adaylar, yoğun saç bakım programlarına alınmaktadır. Uygulanan bu bakımlar eşliğinde mevcut saçlar güçlenmektedir.


Belirli peryotlarda bu bakım sonuçlarının ne aşamada olduğu takip edilmeli, sonucun durumuna göre aynı şekilde uygulamaya devam edilmeli yada yöntem değiştirilmelidir. Ancak en baştan belirtilmelidir ki, bu uygulamalar kesin başarılı sonuç vaat eden işlemler değildir. Bu yüzden danışanının her türlü sonuca hazırlıklı olması, hayal kırıklığı yaşanmaması adına önemlidir.


Dilerseniz bayanlarda saç ekimi makalemize bakabilirsiniz..

Garantili ve Kaliteli Saç Ekim Hizmeti ! Maksimum Greft, Fue ya da DHI Tekniği, Prp tedavisi, Vip Transfer ve 5 Yıldız Otel hizmeti.

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi


logo
Aslı Tarcan Hair Clinic
X