f

Telefon Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi

  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar

Saç Ekimi sonrası Kuralları

Saç Ekimi sonrası KurallarıSaç Ekimi sonrası Kurallara Uyulmadığı Takdirde Yaşanabilecek Sorunlar

Saç ekim işlemi sonrasında uygulanan işlemin başarı yüzdesinde önemli bir noktayı, danışanın uyması gereken kurallar belirlemektedir. Bu kurallar ile ilgili gerekli tüm açıklamayı, Aslı Tarcan Hair Clinic uzmanları olarak en küçük ayrıntıya kadar danışanlarımız ile paylaşmaktayız. Ayrıca anlaşılmayan her türlü detayda da, her daim yanınızda bulunuyor; aklınıza takılan tüm soruları içtenlikle cevaplandırıyoruz.

Danışanın Saç Ekim İşlemi Sonrasında Uyması Gereken Kurallar İle İlgili Olarak

Hastanın işlem başarısını etkileyecek kadar önemli bu kurallara uyması, aslında sanıldığı kadar zor değildir. Kısa bir süre için uygulanması gereken bu kurallar, hayatınızın sonuna kadar aynaya yansıyacak aksinizin oluşmasında büyük rol oynayacaktır. Bu kurallarla ilgili bir kaç küçük noktaya değinecek olursak eğer: Örneğin saç ekim işleminizin uygulandığı mevsim itibarı ile de ilgili olarak, uzun süre güneş veya aşırı soğuk hava altında bulunmamanız faydanıza olacaktır. Şiddetli rüzgar, toz veyahut yağmur da yine çok fazla önermediğimiz reaksiyonlardır. Ayrıca bu tarz hava muhalefetlerinin yanı sıra, ekim yapılan bölgeye herhangi bir darbe almamakta oldukça önemli bir detaydır. Aynı zamanda, saç ekimi yapıldıktan sonraki kritik süreçte, terleme arttıracak spor faaliyetlerine ara vermemek, ekim yapılan bölgeyi kaşımak, o bölgede oluşan kabuklanmaları kaşımak, soymak vs gibi etkilerde bulunmak yine uzmanlarımız tarafından dikkat edilmesi gereken durumlar arasında değerlendirilmektedir.

Saç Ekim İşlemi Sonrasında İlk Banyo Konusunda Dikkat Etmeniz Gerekenler

Saç Ekim uygulamaları sonrasında dikkat edilmesi gereken noktalardan belki de en önemlisi, ilk banyo işlemidir. Bu yüzden de tamamen ayrı bir başlık halinde ele alacağımız bu konu; uzmanlarımız sayesinde oldukça kolay bir şekilde atlatacağınız bir detay olarak kalacaktır aklınızda. Saç ekim işlemlerinin ardından, ilk banyo konusunda gerekli hassasiyeti göstermemek; ekim işlemi sonrasında istediğimiz performansı yakalamamıza engel olacak bir detaydır aslında. Bu yüzden de değerli danışanlarımızın istekleri doğrultusunda bu işlemi uzmanlarımız tarafından kliniğimizde yapmanız mümkündür. Yıkama işlemi sırasında, saç derisi üzerinde bulunan kabuklanmaları yeterince temizleyememek, çok sert hareketler sergilemek, bölgede ki greftlerde tahribata yok açmak gibi durumlar özellikle dikkat etmeniz gereken noktalardır. Çeşitli sebeplerle greftlerin zarar görmesi demek, o greftlerden çıkacak olan saç köklerinin kaybedilmesi demektir.

Garantili ve Kaliteli Saç Ekim Hizmeti ! Maksimum Greft, Fue ya da DHI Tekniği, Prp tedavisi, Vip Transfer ve 5 Yıldız Otel hizmeti.

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi


logo
Aslı Tarcan Hair Clinic
X