f

Telefon Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi

  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar

Saç Ekimiden Sonra Saç Sıkılaştırma

Saç Ekimiden Sonra Saç Sıkılaştırma

Saç Ekimi Uygulamalarından Sonra Sıklaştırma Ekimi Ne Zaman Yapılır?
Saç ekiminde başarılı bir sonuç elde edebilmek için öncelikli olarak oldukça kapsamlı ve iyi projelendirilmiş bir planlama yapılması gerekmektedir. Sıklaştırma ekimi için belirli bir düzen ve kriter söz konusu değildir.
Bu işlemler kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Eğerki planlanan ekim işleminde, ekim yapılacak alan 2 veya 3 bölüme ayrılmış ve daha küçük alanlarda çok daha sık bir ekim işlemi uygulama kararı alınmış ise; seans aralarında 2 aylık bekleme süreleri bırakılması uygundur.
Bu 2 aylık süreç, saç kökü alımı yapılan donör bölgenin iyileşmesi için gereklidir. Ancak planlama bu şekilde değilde daha farklı ilerliyor ise, bu noktada işler biraz daha değişmektedir. Bu farklı planlamadan kasıt ise, elde bulunan greftlerin ekim yapılacak alanın tamamına orantılı bir şekilde ekilmesi ile imkanlar dahilindeki tüm greftlerin tüketilmesidir.
Bu noktada Sıklaştırma Ekimi için biraz daha uzun, yaklaşık olarak 6 aylık bir bekleme süresi gerekmektedir. Bu süreçte, ekimi gerçekleştirilen saç köklerinin uzaması beklenmektedir. Çünkü ekim işleminden sonra sıklaştırma için gerekli planlamanın yapılabilmesi için mevcut son durumun yeniden gözlenmesi gerekmektedir.

Yetersiz Greft Bulunması Durumunda Nasıl Bir Planlama Yapılmalıdır?
Saç ekimi gerçekleştirildikten sonra Sıklaştırma ekimi için yeterli oranda greft var ise, zaten sıklaştırma ekimi sırasında herhangi bir sorun ile karşılaşılmayacaktır. Ancak yukarıda belirttiğimiz gibi greft sayısının yetersiz olduğu durumlarda yapılacak en doğru şey, uzmanlar tarafından yapılan bilgilendirmeye göre, hasta ile birlikte karar verilmesi gerektiğidir.
Çünkü burada danışanın operasyon sonucundaki beklentisi oldukça önemlidir. Şöyle ki, operasyon sonucunda danışanın beklentisi, ihtiyaç duyulan bölgenin tamamının, seyrekte olsa saçlandırılması yönünde mi, yoksa; önden bakıldığında daha yoğun bir saç görüntüsü elde edilip tepeye yada arka taraflara doğru daha seyrek ilerlenebilmesi mi?
İşte bu noktada danışanın isteklerinin tam anlamı ile belirlenmesi, ona uygun bir uygulama planı çıkarılması; operasyon sonrasında danışanın beklentilerinin karşılanması, dolayısı ile de mutlu bir son demek olduğundan, atlanmaması gereken bir adımdır .
Semtinizde yabancılık çekmeyeceğiniz bir klinik mi arıyorsunuz? Işte size http://www.aslitarcanhairclinic.com/zeytinburnu-sac-ekim-merkezi.html tavsiye ediyoruz.

Garantili ve Kaliteli Saç Ekim Hizmeti ! Maksimum Greft, Fue ya da DHI Tekniği, Prp tedavisi, Vip Transfer ve 5 Yıldız Otel hizmeti.

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi


logo
Aslı Tarcan Hair Clinic
X