f

Telefon Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi

  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar

Saç Ekiminde Doğal Açı Nedir?

Saç Ekiminde Doğal Açı Nedir?


Saç ekim uygulamaları konusunda gayet yüzeysel bir araşrtırma içine girildiğinde bile ilk karşılaşılan başlıklardan biri de doğal açı konusudur. Biz uzmanlarında sık sık değindiğimiz, operasyonun başarılı bir şekilde sonuçlanabimesi için gerekli olan en önemli detaydır doğal açının yakalanabilmesi. Peki bu kadar üzerinde durmuşken tam anlamı ile ne ifade etmektedir bu konu?


Günümüzde çok fazla rastlanmasa da, geçmişte yapılan operasyonlarda oldukça sık karşılaşılan bir durum olan çim adam görüntüsü, bu konuda anlatılmak isteneni en net şekilde ortaya koymaktadır aslında. İşte bu çim adam görüntüsü, ekim işlemi sırasında uygulanmayan doğal açı sorunundan kaynaklanmaktadır.


Saç köklerinizi çıplak göz ile incelediğinizde her bir saç telinin farklı açılar ile uzadığını farkedeceksinizdir. İşte istenilen doğal görüntünün yakalanabilmesi için bu açıların yeni transfer sürecine de uygulanması gerekmektedir.


Doğal Görüntünün Oluşması İçin, Kanal Açma İşlemi

Beklenilen en doğal görüntünün yakalanabilmesi için transfer edilen saç köklerinin doğru açı ile transfer edilebilmesi kadar, kanal açma işleminin de aynı doğru açı uygulamasından geçmesi gerekmektedir. Biz Aslı Tarcan Hair Transplant Clinic uzmanlarının bu konuda ön planda tuttuğumuz belirli aşamalar vardır. Bu ayrıntılar açılacak kanalın genişliği ve derinliği, kanalın açısı ve kanalın yönü olmak üzere 3 temel noktadır biz uzmanlar için. Bu temel noktalar üzerinde doğru performans sergilemek, operasyonda istenilen doğallığın yakalanabilmesi için gerekli olan ilk adımın atılması demektir.


Bu Temel Noktalar Ne Anlam İfade Etmektedir?

Seans sonrasında saç ekim uygulaması yapıldığına dair tüm belirtiler, bir süre sonra ortadan kalkmalıdır. İstenilen doğallığın yakalanmasında ki temel detay budur aslında. Açılacak kanalların genişliğinin ve derinliğinin transfer edilecek saç kökü ile uyumlu bir şekilde açılması, görüntü bozukluğu oluşturma adına önemli bir detaydır.


Aynı zamanda ön saç çizgisi hizasında açılan kanalların yaklaşık olarak 30 derecelik bir eğim ile açılması ve bu eğimin yüze doğru verilmesi dikkatten kaçmaması gereken bir noktadır. Bu açı şafaklara inildiğinde 45 dereceye kadar yükseltilmeli ve verilen eğim yanlara doğru kaydırılmalıdır.


Tepe bölgesinde ise maksimum seviyeye ulaşır ve 60 dereceye tamamlanır. Tepe kısmında eğim yönü dairesel olarak tamamlanmalı ve enseye doğru inildiğinde açı tamamen arkaya yönlendirilmelidir. Kanalın yönü teriminden kasıt ise; saç köklerine istenilen doğallığın verilmesi, açılan kanalların saç köklerinin doğal yönü ile uyumlu olması ile doğru orantılıdır. Ekim sonrasında çıkan saçlarınızın sağa yada sola yatık olma durumu işte bu kanalların açılma yönüne göre değişmektedir.


Detaylı Bilgi için: http://www.aslitarcanhairclinic.com/sac-ekimi-paketi.html adlı sayfamıza bakınız.

Saç Ekim Paketimiz - aslitarcanhairclinic.com
www.aslitarcanhairclinic.com
Sayı sınırlaması olmadan maksimum sayıda saç kökünü ihtiyaç olan alana ekiyoruz. Fiyat hesaplamasını ektiğimiz saç kökü sayısına göre yapmıyoruz.

Garantili ve Kaliteli Saç Ekim Hizmeti ! Maksimum Greft, Fue ya da DHI Tekniği, Prp tedavisi, Vip Transfer ve 5 Yıldız Otel hizmeti.

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi


logo
Aslı Tarcan Hair Clinic
X