f

Telefon Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi

  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar

Saç Ekiminde Lateral Slit Tekniği

Saç Ekiminde Lateral Slit (coronal slit) Tekniği

Kellik sorunu yaşayan kişiler için, adeta taze kan yani yeni bir hayat etkisi yaratan saç ekim uygulamalarında, son dönemlerde oldukça etkileyici gelişmeler yaşanmaktadır. Çözüm olarak saç ekim uygulamalarından faydalanmak isteyen kişilerin, eski saçlarına kavuşma isteği kadar önemli bir başka noktada bu saçların olabildiğince doğal bir görünümde olmasıdır. İşte bu doğallığın yakalanabilmesi adına geliştirilen en son tekniklerden biri de, Lateral Slit (coronal slit ) Tekniğidir.

Bu teknik sırasında, kanalların açılması için oldukça ince uçlu bistüriler kullanılmaktadır. Bu bistüriler, kişilerin saç tellerinin ve greft kalınlığının milimetrisine göre özel olarak hazırlanmış aletlerdir. Bu teknik sayesinde, diğer yöntemlere göre çok daha ince kanallar açılmaktadır. Ayrıca bu inceliğin yanı sıra, maksimum uyumlu açılarla kanallar açıldığından şakak bölgesindeki ekimler içinde avantaj oluşturan bir teknik olmaktadır.

Özel olarak hazırlanan bu bistüriler aracılığıyla, kişiye özgü olan saç açısını yakalayabilmek ve dolayısıyla da, en doğal görüntüye kavuşabilmek hayal olmanın çok daha ötesine geçmektedir. Bu doğallık özlellikle de, saç çizgisini izleyen ve bu çizgiye yakın olan kısımlarda oldukça ciddi şekilde işe yaramaktadır. Çünkü belirttiğimiz doğallık en çok bu çizgi etrafında kendisini hissettirmektedir.

width=300

Ayrıca açılan kanalların derinliğine de, ekim yapılacak olan greft ölçüsüne göre karar verilmektedir. Bu yüzden de kanalların derin açılma gibi bir ihtimalde ortadan kaldırılmış olmaktadır. Bu kanalların derin açılması sırasında, yüzeysel olarak yer alan ince kılcal damarlar istenmeyen etkilere maruz kalabilmekte ve zarar görebilmektedir. Ancak, bu yöntem ile bu olumsuzluk ta ortadan kaldırılmaktadır.

Aslı Tarcan Hair Clinic te Lateral Slit Farkı

Söz konusu estetik ise, standartlar çerçevesinde gelişen bir durumdan bahsetmek olası değildir. Çünkü her bir uygulama tamamen kişiye özel olarak çalışılmaktadır. Aksi takdirde makineden çıkmış gibi herkes birbirinin kopyası gibi bir izlenim oluşurdu. Zira bunu bazı estetik uygulamalarında görüyor olmalısınızdır. Bazen baktığınızda, bazı uzmanların tüm hastaları aynı uygulamada, aynı yansımaları göstermektedir.

Burdan çıkarabileceğiniz en önemli ders, operasyonu gerçekleştirecek olan uzmanın mesleki kalitesi ve tecrübesi olmalıdır. Çünkü bu iki konuda gerekli yeterliliğe sahip olan bir uzman, asla danışanlarını kopya bir görüntü ile operasyondan çıkarmamalıdır.

Aslı Tarcan Hair Clinic uzmanlarının bu konuda ortaya koydukları başarılı sonuçlar ışığında, iddialı olmaları tesadüf değildir. Her yeni uygulama ve tekniği başarı ile tecrübe ederek, maksimum performans göstererek işleme dökmektedirler. Lateral Slit Tekniğini de aynı başarı ile uygulamaktadırlar. Ayrıca, bu teknikte açılan kanallar ile greftler birbirleri ile tam anlamı ile örtüştüğünden beklenen iyileşme sürecide oldukça kısa sürmektedir.

Bu nedenle de kliniğimiz uzmanları tarafından da tavsiye edilen bir yöntemdir. İyileşme sürecinin yanı sıra, cilt yüzeyinde herhangi bir çukur ya da tümsek oluşmadığından estetik olarak ta oldukça düzgün bir görünüm oluşmaktadır.

Garantili ve Kaliteli Saç Ekim Hizmeti ! Maksimum Greft, Fue ya da DHI Tekniği, Prp tedavisi, Vip Transfer ve 5 Yıldız Otel hizmeti.

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi


logo
Aslı Tarcan Hair Clinic
X