f

Telefon Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi

  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar

Saç ekiminden Sonra Saçlar Boyanabilir mi?

Saç Ekimi Yapıldıktan Sonra, Ne Zaman Saç Boyama İşlemi Yaptırabilirim?

Saçların sağlıklı bir görünüme sahip olması demek, kişininde daha sağlıklı bir ruh hali ile hayatını idame ettirmesi anlamına gelmektedir. Bu nedenle birçok kişi saç sağlığına oldukça büyük önem vermektedir. Hele birde karşınızdaki kişi, saç kaybını yaşamış, bir çok farklı aşamadan geçmiş, bu anlamda birçok zorluk yaşamış ama sonrasında saç ekim işlemleri sayesinde mutluluğa ermiş bir kişi ise saç sağlığı ve bakımı düşündüğünüzden çok daha farklı anlamlar içerir o kişi için.

Bu nedenle de saça zarar verebilecek her türlü ihtimali, normal kişilere oranla çok daha ince eleyip sık dokumaktadır. İşte tamda bu ince eleyip, sık dokuma zamanında akla gelen sorulardan biri de, saç ekimi sonrası saç boyama işlemi ne zaman yapılmalıdır?

Son dönemlerde saç boyaları seçenekleri arasına, her ne kadar organik içerikli boyalar eklense de yinede emin olmak açısından bir uzmanın görüşüne başvurmanın etkili olacağı düşüncesi hakimdir bir çok kişide haklı olarak.

Aslı Tarcan Hair Clinic Merkezinin Bu Konudaki Düşünceleri

Saç ekim işlemi sona erdikten sonra yaklaşık 10 günlük süreç içerisinde cilt üzerinde oluşan tüm izler kaybolur. Zaten son dönemlerde uygulanan teknikler ile bu izlerin oluşma ihtimali minimum düzeyde seyretmektedir. Ancak bazen minik kabuklanmalar görülebilmektedir. Aslı Tarcan Hair Clinic uzmanlarının bu konudaki görüşüde, içinizi rahatlatacak niteliktedir.

Bu kabuklanmanın dökülmesinin ardından saç boyama işleminin herhangi bir sorun oluşturmayacağı yönünde gelen bilgilendirmeler arasında küçük ama önemli bir detayda yer almaktadır. Yeni ekilen saçların çıkmasının tamamlanması yaklaşık olarak 6 ayı bulabileceğinden, yeni saçlar çıkmaya başladığından itibaren 1 yıl süresince boyama işlemine ara verilmesi faydanıza olacak bir karardır.

Bu ilk aşama için neden bu şekilde vs gibi bir karmaşaya neden olsa da, geçici bir önlem alma durumu olarak düşünülebilir. Herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Yeni ekilen saçların kalite, sağlık veya uyumu ile ilgili çelişkili bir durum yoktur. Hatta yeni ekilen saç köklerinde donör olarak kendi saç kökleriniz kullanıldığından uyum süreci çok daha sorunsuz gerçekleşecektir.

Birde Saç Ekiminden sonra işe ne zaman başlama adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Garantili ve Kaliteli Saç Ekim Hizmeti ! Maksimum Greft, Fue ya da DHI Tekniği, Prp tedavisi, Vip Transfer ve 5 Yıldız Otel hizmeti.

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi


logo
Aslı Tarcan Hair Clinic
X