f

Telefon Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi

  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar

Saç Kökleri ve Mevcut Saçlarınızın Durumu

Saç Kökleri ve Mevcut Saçlarınızın Durumu

Saç ekim işlemi geçmiş yıllara oranla çok daha rutin uygulamalar halini almıştır. Artık saç ekimi konusunda herhangi bir ikilem yaşamadan, bu konu ile ilgili kendisini sıkıntıda hisseden her insan; gayet rahat bir şekilde saç ekim uygulamalarından faydalanmak için araştırmalara başlayabilmektedir. Daha önceki yıllara baktığımızda ise; saç ekim uygulamaları konusunda çok daha fazla tereddüt söz konusu idi.

Saç ekim işlemleri hakkında çokta kapsamlı bilgi bulunmaması sebebiyle de, araştırmaya başlayan kişilerin cesaretleri kırılabilmekte idi. Özellikle kişilerin mevcut saç köklerinin işlem sonrasında nasıl etkileneceğini düşünüldüğünde kısa süreli bir reaksiyon görülebilmekte idi. Bu nedenle de Aslı Tarcan Hair Clinic merkezi uzmanları olarak bu konuda siz değerli danışanlarımızı bilgilendirmek istedik.

Saç ekim uygulamaları sonucunda mevcut saç köklerinizin herhangi bir zarara uğramadan, eski sağlığı ile uzamaya devam edeceğine dair edineceğiniz bilgi; şüphesiz ki içinizi ferahlatacak önemli bir ayrıntıdır.

Saç Ekim İşlemlerinde, Mevcut Saçlarınızın Rolü

Saç ekim seansları sırasında gerçekleştirilen işlem; yoktan saç kökü var etmek değildir elbette. Kişinin vücudunda bulunan belirli alanlarda ki kıl köklerinin, ihtiyaç duyulan başka bir noktada değerlendirilmesine dayanan teknolojik bir işlemdir. Hatta son dönemin olmazsa olmaz estetik mucizelerindendir.

Bu yüzden de saç ekimi konusunda mevcut saç kökleriniz, siz değerli danışanlarımız kadar biz uzmanlar içinde oldukça büyük önem taşımaktadır. Çünkü sizlerde biliyorsunuz ki, mevcut bulunan saç kökleriniz belirli bir sayıya kadar bulunabilmektedir. Bu yüzden de ihtiyaç duyulan saç köklerinizin temini sağlanırken, diğer yandan donör bölgede dikkat çekici bir açıklık oluşturmamak adına alım yaptığımız sayıyı iyi hesaplamalıyız.

Bu açıklamalardan sonra mevcut saç köklerinizin biz uzmanlar açısından da neden bu derece önemli olduğunu biraz daha anlamış olmalısınız sanırım. Özellikle saç kaybı yaşanan alanın belirli bir genişliğin üzerinde seyretmesi durumunda, sahip olunan saç kökleriniz çok daha büyük bir anlam ihtiva etmektedir.

Saç Ekim İşlemlerinde Kullanılan İlaçların Olumlu Etkileri

Saç ekim uygulamalarının mevcut saç köklerine etkisini düşündüğünüzde ilk akla gelen nedense olumsuz etkiler olmaktadır. Oysa ki, ekim seansları sonrasında tavsiye edilen belirli ilaç, solüsyon vb bakım kremleri saç tellerine gözle görülür bir fark katmaktadır. Belirgin bir ışıltı ve canlılık kazanan saç telleri bu bakımdan oldukça olumlu bir sonuç elde etmektedir.

Hatta bazı ekimlerde yapılan işlemlere Prp tedavisinde eklenmektedir. Prp tedavisi sonrasında ise mevcut saç tellerinizde yaşanabilecek durumlar hayallerinizi zorlayacak cinsten. Bu nedenle de Prp uygulamasının sadece saç ekim uygulamaları ile sınırlı olduğunu düşünen kişiler, çok şey kaybetmektedirler; bizden uyarması. Aslı Tarcan Hair Transplant Clinic gibi bir merkezde yaptıracağınız Prp uygulamaları veya farklı bakım seansları ile saçlarınıza sağlık ve ışıltı katmak elinizde. Deneyin ve farkı farkedin.

Sizlere birazda seyrek yada saçınız olmayan bölgeye alınacak saç köklerinin nereden alınabileceği hakkında bilgi vermek istiyoruz. Bu konuda bir çok soru ve şikayet alıyoruz, bunları sıralayacak olursak gelen sorularda karın bölgesi, kalça, yada sırt bölgesinden kıl kökü alarak ekim gerçekleştiriyormusunuz şeklinde sorularla karşılaşmaktayız.

Saç kökü alınabilecek bölgeler "Sakal ve Göğüs Bölgesinden" alınabilmektedir diğer bölgelerden greft alımı uyumsuz ve olumsuzdur.

Nakledilen Saç Köklerinin Kaynağı Neresidir?

Saç dökülmesine neden olan birçok faktör vardır. Bu faktörlerden bazıları kısır döngü şeklinde devam ederek, saç kayıplarını kalıcı hale sokmaktadır ne yazık ki. Bunlardan en belirgini de stres kaynaklı olanlardır. Stresin etkisi ile dökülen saç telleri kişiyi daha çok strese sokmaktadır. Günden güne artan saç kayıpları nedeni ile daha çok strese giren danışanlar doğal olarak daha çok saç kaybı yaşamaktadırlar. Bu yüzden her türlü rahatsızlıkta olduğu gibi saç kayıplarında da erken teşhis ve müdahale oldukça önemlidir.

Hatta bazı durumlarda erken teşhis sayesinde saç ekim uygulamalarına gerek kalmadan farklı tedavi yöntemleri sayesinde dökülmeler durdurulabilmekte ve bu önleyici hizmetler eşliğinde dökülen saç telleriniz yerine yeniden saç çıkmaya başlayabilmektedir. Ancak hizmet alma konusunda zamanlamayı tutturamayıp geç kalmışsanız bile üzülecek bir durum yok. Saç ekim işlemleri sayesinde istediğiniz en doğal görüntüye kavuşmak mümkün.

Yine, danışanın kendi vücudundan elde edilen kıl köklerinin saç dökülmesi yaşanan kısma yeniden ekim yapılması ile tamamlanan operasyonlar, her geçen gün çok daha fazla sayıda kişiye ulaşmakta ve çok daha fazla sayıda kişinin gözlerindeki ışıltı olmaktadır.

Transfer Edilen Saç Kökleri Nereden Temin Edilir?

Saç ekim işlemleri sırasında transfer edilecek saç köklerinin seçimi sırasında dikkat edilen en önemli noktalardan biri de, alım yapılan saç köklerinin dökülmeye karşı daha dayanıklı olması gerektiğidir. Bu noktadan hareketle de, dökülmeye karşı en dayanıklı saç tellerinin bulunduğu alan olarak ense bölümü belirlenmiştir.

Başın arka tarafında bulunan ve iki kulak arasına denk gelen bölümde bulunan saç köklerinin donör alan olarak belirlenmesinin sebebi de budur aslında. Çünkü saç ekim uygulamaları maddi manevi uğraştırıcı bir süreçtir. Hem uzmanlarımız için hem de işlem yaptıran danışanlarımız için, işlem tamamlandığında belirli bir zaman sonra dökülmelerin yinelenmesi oldukça yıpratıcı bir süreçtir.

Bu etkenler düşünüldüğünde seçim yapılan donör bölgenin önemi birkez daha hissedilmektedir. Yapılan bir araştırmaya göre insan vücudun da dökülmelere karşı en dayanıklı alanın ense kılları olduğu sonucuna varılmıştır. Bu noktadan hareketle saç ekim uygulamalarında ilk olarak başvurulacak donör alan da ense bölümü olmaktadır.

Transfere Uygun Görülen Tek Alan Ense Bölümü müdür?

Saç ekim uygulamaları konusunda gerekli araştırmalar sonucunda kararınızı verdiyseniz eğer, uzmanlarımız ile yapacağınız gerekli görüşmeler sırasında belirlenecek donör alan ile ilgili tüm bilgilendirmelere sahip olacaksınız. En genel olarak seçilen donör bölge ense olarak nitelendirilse de, çeşitli sebepler ışığında farklı bölgelerden de kıl kökü temin edilebilmektedir.

Bunun en büyük örneği de, göğüs ve sakal kısmından elde edilen kıl kökleri olmaktadır. Farklı donör alan seçilmesi konusunda kastedilen çeşitli nedenler ise, ense bölümünün donör alan olarak yetersiz kaldığı durumlardan bahsedebiliriz. Özellikle geniş alanlı kalıcı saç kayıpları yaşanan durumlarda donör alanın çeşitliliği konusunu sıklıkla yaşamaktayız.

Garantili ve Kaliteli Saç Ekim Hizmeti ! Maksimum Greft, Fue ya da DHI Tekniği, Prp tedavisi, Vip Transfer ve 5 Yıldız Otel hizmeti.

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi


logo
Aslı Tarcan Hair Clinic
X