f

Telefon Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi

  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar

Saç Mezoterapisi Ve Kullanılan İlaçlar

Saç Mezoterapisi Ve Kullanılan İlaçlar

Saç Mezoterapisi, saç ekimi ihtiyacını azaltan bir tedavi yöntemi olarak görülmektedir. Bayan ve erkeklerde cinsiyet farketmeksizin uygulanan bu yöntem sayesinde gayet olumlu sonuçlar elde edilmektedir. Mezoterapi tedavisi sonucunda dökülen saçların yeniden çıkmaya başlandığı gözlenmektedir. Bu yöntemin tamamlayıcı veya alternatif tıp kategorilerinde değerlendirilmesi, yanlış bir tutum olmaktadır. Çünkü, bu uygulama içerdiği farmakolojik ilaç enjeksiyonları sebebi ile klasik tıp alanında değerlendirilmektedir. Uygulamanın amacı ise, hastalığın yerleştiği alan ile tedavi edilen bölgenin birbirine yaklaştırılmasını kapsamaktadır.

Mezoterapi tedavisinde; belirlenen özel ilaç karışımları, gerekli görülen bölgelerde özel iğneler ve uygun teknikler eşliğinde cilt içine enjekte edilir. Bu noktadan hareket ile bu yöntemin bölgesel - yerel bir tedavi şekli olduğu izlenimi çıkarılabilmektedir.
Saç mezoterapisi uygulanırken saçlı deride de ciddi başarı şansı elde edilebilmektedir. Saçlı deri üzerinde yapılan uygulama; devam eden saç dökülmesinin durdurulması, var olan saç tellerinin kalitesinin arttırılması ve yeni saç çıkışlarını aktif hale getirerek hızlanmasının sağlanması gibi etkilere sahiptir. Bu sebepler eşliğinde de belli periyotlarda yinelenmesi uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Mezoterapide Kullanılan İlaçlar ve Genel Özelliklerine Değinecek Olursak

Saçlı deri mezoterapisinde, en temel nokta; uygulanan tedavide sabit bir ilaç tedavisi bulunmamasıdır. Bunun sebebi de bu uygulamanın seyrini tamamen danışanın ihtiyaçlarının belirlemesidir. Yani bu tedavi yöntemi için tam anlamı ile kişiye özel tabirini kullanmak mümkündür.

Saç dökülmesinden muzdarip her hasta için, içinde bulunduğu gereksinimleri uygun olarak tek düzey ilaç takviyeleri veya birkaç farklı etkene sahip maddelerin bir araya gelmesi ile oluşturulan kombineler kullanılabilir. Uygulama sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli detay, sorunların giderilmesi adına kullanılabilecek formüllerin en az sayı ile tamamlanmasıdır. Yani en az sayıda ilaç ile sorun çözmeye yönelik çalışılması esas meseledir.

Bir diğer önemli nokta da; kullanılacak kombinasyonun iyi belirlenmesidir. Bu konuda doğru tercih yapabilmek için ise, sorunun en net şekilde ortaya konulabilmesi ve en doğru teşhisin yapılabilmesi gerekmektedir. Kullanılan bileşiklerin içeriğinde de deri nekrozuna sebep olabilecek alkol bazlı solvent kullanımından kaçınılmalıdır. Bileşim tamamen izotonik özellikte olmalı ve nötr pH etkisinde bulunmalıdır.

Saç Mezoterapisi Uygulanırken Öncesinde ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenleri sizlere anlatmaya çalıştık umarız ki faydalı olabilmişizdir. Sayfalarımız içerisinde konu ile alakalı olarak http://www.aslitarcanhairclinic.com/mezoterapi-tedavisi.html sayfasına gözatabilirsiniz.

Garantili ve Kaliteli Saç Ekim Hizmeti ! Maksimum Greft, Fue ya da DHI Tekniği, Prp tedavisi, Vip Transfer ve 5 Yıldız Otel hizmeti.

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi


logo
Aslı Tarcan Hair Clinic
X