f

Telefon Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi

  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar

Saç Yapısı ve Anatomisi

Saç Yapısı ve Anatomisi

Saç Yapısı ve Anatomisine Dair Merak Edilenler
İnsanın saç yapısına ait ilk foliküller anne karnında oluşmaya başlamaktadır. Ağız çevresinde oluşmaya başlayan bu foliküllerin tam anlamı ile gelişimlerini tamamlamaları 22. haftaya kadar devam etmektedir. Doğumdan önce renksiz ve yumuşak bir yapıya sahip olan bu foliküller, doğumdan itibaren renklenmeye ve biraz daha sertleşerek kıl yapısına dönüşmeye başlamaktadır. İnsan vücuduna dair bir değerlendirme yapıldığında vücutta bir çok bölgede bulunan kıllar arasında en fazla sayıda olanları kafa bölgesinde bulunmaktadır.
Saç yapısı konusunda yapılan araştırmalarda saç tellerinin de aynen tırnaklar gibi keratin barındıran bir içeriğe sahip olduğu gözlenmektedir. Kıl katmanlarının en iç kısmında medula, bir üst tabakada korteks, tüm bu tabakaları saran en üst katmanda ise kutikul ismi verilen koruyucu kısım bulunmaktadır.
Çıplak göz ile farketmenin mümkün olmadığı bu tabakalar ancak mikroskobik ortamda incelenebilmektedir. Saçın içeriğindeki katmanlar değerlendirildiğinde, bu yapıların tamamının canlı olduğu bilgisine ulaşılır. Zaten saçın düzenli olarak uzayabilmesinden de canlı bir yapıda olduğu sonucu rahatlıkla çıkarılabilmektedir.

Saçın Canlı Yapısı ve Saç Ekimine Etkisi
Saç ekimi estetik alanında mucize bir buluş olarak nitelendirilebilen nadide operasyonlardan biridir. Her ne kadar bu sorun ile gerçek anlamda mücadele etme zorunluluğu yaşamamış kişiler için biraz abartılmış bir söylem olarak düşünülsede; bu kapsamda birçok yolu denemiş, sonuç alamamış ve çaresiz kalmış kişiler bu söylemlerimizde ne derece haklı olduğumuzu onaylamaktadırlar.
Saç ekim işlemleri araştırılma sürecinde oldukça farklı yanlış anlaşılmalara meydan verebilecek mahiyette operasyonlardır. Bu yanlış anlaşılmalardan en sık rastlanılanıda, saç ekim için alım yapılan donör bölgede saç tellerinin çıkmaya devam edeceği bilgisidir. Aslı Tarcan Hair Clinic uzmanlarının da bu konuda sıklıkla dile getirdiği gibi, saç ekim işlemleri birer saç kökü transferidir.
Yani sadece mevcut bulunan köklerin yerlerinin değişmesi ilkesine dayanır. Bu yüzden de alım yapılan her bir saç kökünün canlılığını yitirmeden nakledilebilmesi oldukça önemli bir ayrıntıdır. Çünkü, ekim yapıldıktan sonra bu saç köklerinin tutulabilmesi ve bu bölgede sağlıklı bir görüntü elde edilebilmesi için saç köklerinin canlılığına herhangi bir zarar gelmemesi gerekmektedir.

Kaynak: https://www.aslitarcanhairclinic.com/kisiye-ozgu-sac-ekimi-nasil-yapilir-.html

Garantili ve Kaliteli Saç Ekim Hizmeti ! Maksimum Greft, Fue ya da DHI Tekniği, Prp tedavisi, Vip Transfer ve 5 Yıldız Otel hizmeti.

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi


logo
Aslı Tarcan Hair Clinic
X