f

Telefon Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi

  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar

Saç Yoğunluğunun Saç Ekimine Etkisi Nedir

Saç Yoğunluğunun Saç Ekimine Etkisi
Saç Yoğunluğu İle İlgili Bilmeniz GerekenlerSaç yoğunluğu, en genel tanımı ile saçlı bölgedeki, her cm2 başına düşen saç kökü sayısıdır. Bu saç kökü sayısı yani saç yoğunluğu, çeşitli faktörlerin etkisi ile kişiden kişiye değişen bir ayrıntıdır. Yetişkin bireylerde bu yoğunluk 200 ile 600 adet saç kökü arasında değişen bir değerde bulunmaktadır.

Bu değerler yetişkin bireylerde ki ortalama saç yoğunluğunu vermektedir bizlere. Bu yoğunluk az öncede belirttiğimiz gibi bir çok faktörden kaynaklanmaktadır.

Bu faktörlerden en sık rastlanılanı genetik etkenler olsada, çevresel şartlarda sonucu etkileyebilmektedir. Saç yoğunluğu, saç ekim uygulamaları sürecinde oldukça önemli ve atlanmaması gereken bir detaydır. Kişilerde saç dökülmesi sorunu ile ilgili bir çok detay saç yoğunluğu sayesinde daha kolay değerlendirilir.

Buda uygulanacak tedavi için minik ipuçları verir biz uzmanlara.Bu yoğunluk ışığında çok daha sistemli ve planlı bir şekilde ilerlemek mümkündür. Plan ve sistem de, saç ekim uygulamalarında başarıya direkt etki eden 2 temel unsurdur.Saç Yoğunluğunun Saç Ekimine Etkisi

Saç ekim uygulamalarında teorik olarak herhangi bir yaş sınırlaması yoktur. İhtiyaç duyulan her yaşta ekim işlemi gerçekleştirilmektedir. Ancak bu uygulamalar için saç dökülmesinin tamamlanmış olması gerekmektedir.

Bu noktada saç yoğunluğu bize önemli fikirler verir. Saç dökülmesi tamamlanmadan yapılan ekim işlemleri sonrasında dökülme devam edeceğinden istenilen sonuç tam anlamı ile elde edilememektedir.

Saç ekim uygulamasının ardından, işlem öncesine göre saç yoğunluğunda azalma ile karşılaşılır. Ancak saç dökülmesi tamamlanmış olduğundan, bu azalma sorun teşkil edebilecek düzeyde değildir.

Aslı Tarcan Hair Clinic ekibi, bu konuda özellikle hassas davranmaktadır.

Ayrıca saç ekim başarısını etkileyen bir diğer unsurda, donör alandaki saç yoğunluğudur. Bu alanda saç yoğunluğunun düşük olması, operasyon sonrası istenilen görüntünün elde edilmesi konusunda sıkıntı oluşturabilmektedir.

Aslında saç ekim sonuçlarına dair bir değerlendirme yapıldığında, kişiden kişiye değişen bu sonuçlar; genellikle donör alandaki saç yoğunluğundan kaynaklanmaktadır.

Bu durum karşısında istemeyen sonuçların alınması durumunda hayal kırıklığı yaşanmaması adına, ilk görüş sonrasında elde edilen bulgular danışanlar ile paylaşılmalıdır. Yani danışanın hayalleri ile gerçeğin uyuşması sağlandıktan sonra operasyona start verilmelidir.

ısterseniz Ekilen Saçlar Çıkar mı? Adlı makaleyi okuyabilirsiniz.

Garantili ve Kaliteli Saç Ekim Hizmeti ! Maksimum Greft, Fue ya da DHI Tekniği, Prp tedavisi, Vip Transfer ve 5 Yıldız Otel hizmeti.

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi


logo
Aslı Tarcan Hair Clinic
X