f

Telefon Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi

  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar

Sağlıklı Saç Için Fırçalamanın Etkisi

Sağlıklı Saç İçin Fırçalamanın Etkisi

Saç bakımı denilince akla gelen bir sürü uygulama vardır. Gerek profesyonel saç bakımları, gerekse ev ortamında yapılacak olan daha pratik ve basit uygulamalar olmak üzere bir dünya uygulama mevcuttur. Ancak saç bakımının en temelinde yer alan şey, sadece saç fırçalamaktır.

Diğer bir değişle saç taramanın, saç sağlığına etkisi sandığınızdan çok daha fazladır. Genellikle pek önemsenmeyen ve baştan savma yapılan bu işlemin; saç telleri ve özellikle de saç derisi üzerinde oldukça ciddi katkısı vardır.

Sağlıklı saçlara sahip olmak isterseniz eğer, saç folikülleri üzerinde etkili kan ve besleyici madde konusunda etkili bir döngüye sahip olunması gerekmektedir ve bu döngü üzerinde masaj etkisi oluşturan saç fırçalama ihmal edilmemelidir.

Son dönemlerde çok sayıda kişinin canını sıkan ve oldukça hızlı ilerleyen kellik sorununun temelinde de saç foliküllerine doğru kan akışında sorun yaşanması ve bu kan akışı hızının gittikçe düşmesi yer almaktadır. Düzenli bir şekilde saç taramanın uzun vadede kelliğin önüne geçtiği gerçeği bile mevcutken, saç tarama konusunun ne kadar önemli olduğunu anlamanız zor olmasa gerek.Kellik Sorunu İle Mücadele Etmek İçin Gerekli Olan Tek Şey Saçları Fırçalamak mıdır?

Bazen yapılan açıklamalar en genel hatları ile verildiğinden, yanlış anlaşılmalara sebep olabilmektedir. İnsan vücudunda bir çok bölgede kan akışının düzenlenebilmesi için masaj etkisinin önemi büyüktür. İşte bu etki saç sağlığı içinde, saç derisi üzerinde gereklidir ve bununda en pratik yöntemi saç taramaktır.

Ancak, Aslı Tarcan Hair Clinic bu konuda gerekli bilgilendirmeleri her daim, her fırsatta yapmaktadır ve sadece saç taramanın yeterli olmadığını da açıklamalarına eklemektedir. Saç sağlığı açısından gerekli besinler, vitamin ve mineraller yeterli şekilde alınmadığı takdirde kellik sorunu ile karşılaşmak her daim muhtemeldir.

Bu nedenle de, gerekli tüm besin, vitamin ve mineraller alındıktan sonra, saç taramanızada sıklıkla başvurarak saç bakımınızı hassaslıkla tamamlamış olabilirsiniz. Genellikle saç taramanın saç döktüğü gibi yanlış bir düşünce olduğundan, bu işlem sadece banyodan banyoya geniş aralıklarla yapılmaktadır. Bu açıklayıcı yazımızdan sonra artık gönül rahatlığıyla günlük olarak saçlarınızı tarayabilirsiniz.

Bir önceki sayfamızdan başlık olan Saç Ekiminde Lateral Slit Tekniği adlı makaleye bakabilirsiniz..

Garantili ve Kaliteli Saç Ekim Hizmeti ! Maksimum Greft, Fue ya da DHI Tekniği, Prp tedavisi, Vip Transfer ve 5 Yıldız Otel hizmeti.

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi


logo
Aslı Tarcan Hair Clinic
X