f

Telefon Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi

  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar

SAKAL EKİMİNDE İZ KALIR MI?

SAKALDA İZ KALIR MI?

Teknolojinin her geçen gün daha da aydınlattığı saç ekim sektöründe, saç kayıplarının telafi edilmesi adına farklı donör alanlar belirlenebilmektedir. Belirlenen donör alanlar arasında en kaliteli saç köklerinin çıkarıldığı alanlardan biride sakal bölgesidir. Sakal bölgesinde bulunan kıl köklerinin kalınlığı diğer alanlara oranla çok daha hacimli olduğundan, bu bölgeden alınan kıl kökleri ile ekim yapıldığında; ekim yapılan alanda az kıl adeti ile daha tok bir görüntü elde edilir. Bu yüzden de donör alanların yetersiz kalması durumunda, sakal bölgesi de gönül rahatlığı ile donör alan olarak kullanılabilmektedir. Bu uygulamalarda akla takılan konulardan birisi de sakalda iz kalır mı sorusu olmaktadır. Haklı olarak sorun olan bir bölümün düzeltilmesi gerçekleşirken, hiçbir sorun teşkil etmeyen farklı bir bölümde deformasyon oluşması hoş karşılanacak bir durum değildir. Ancak bu konuda zihninizi stres yaşatacak düşüncelerden arındırabilirsiniz. Çünkü Aslı Tarcan Hair Clinic sayesinde, diğer tüm konularda olduğu gibi en küçücük bir sorunla karşılaşmayacaksınız.

Sakaldan Kök Alımı

Gerekli tüm ayrıntılar tamamlandıktan sonra işlem sırası sakaldan kök alma sırasına geldiyse eğer; herhangi bir fark olmaksızın, rutin işlemler dahilinde uygulamaya başlanır. Ekim yapılacak alanın genişliğine göre alınacak kıl kökü miktarı belirlenir. Sakaldan kök alımı sırasında gelişi güzel bir alım yapılmamaktadır tabii ki. Genelde yanak bölümünün üst kısmında bulunan düzensiz aralıklarla çıkan kıl kökleri ile boğaz kısmında sakal bölümünün en alt kademesinde yer alan kıl kökleri alınmaktadır. Bu alımlar sırasında herhangi bir iz kalması gibi bir durum söz konusu değildir. Hatta bu alanlardan alınan kıl kökleri sayesinde sakal bölgesinde de daha düzenli bir görünüm elde edilmektedir. Ekim yapılan alanın geniş bir açıklık barındırması halinde bu alanlardan alınan kıl kökleri yetersiz kalabilmektedir. Bu yüzden de sakal bölgesinden sık kıl kökü bulunan kısımların ara bölümlerinden seyrekleştirme şeklinde kök toplama işlemi yapılmaktadır. Bu işlemler sırasında da sakal kısmında belirgin bir şeye ekleme görülmemektedir birlikte, Ekim yapılacak alan için gerekli kök sayısı tamamlanabilmektedir.

Sakaldan Kök Alımı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sakaldan ekim yapılması konusunda olumlu yönlerden bahsettik ancak, şimdi sırada dikkat edilmesi gereken noktalar var. Kıl kökü toplama işlemleri yapılırken uygun uç kullanımı ile sık bölümlerde köklere zarar vermeden toplama yapmak önemlidir. Özellikle alım yapılırken tek noktadan yoğun alım yapmak görünüm açısından sorun oluşturabilecek bir ayrıntıdır. Bu noktada da işlem yaptığınız kliniğin önemi ortaya çıkmaktadır. Sakaldan kök alımı sırasında herhangi bir olumsuzluk yaşamamak adına tercihiniz her daim Aslı Tarcan Hair Clinic olmalıdır. Bu yönde tercih yaptığınız da tek pişmanlığınız, neden daha önce gelmediğiniz olacaktır. Sizlere bu samimiyet ve profesyonelliğin teminatını veriyor, bu konuda kendimize güveniyoruz.


Garantili ve Kaliteli Saç Ekim Hizmeti ! Maksimum Greft, Fue ya da DHI Tekniği, Prp tedavisi, Vip Transfer ve 5 Yıldız Otel hizmeti.

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi


logo
Aslı Tarcan Hair Clinic
X