f

Telefon Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi

  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar
  • iletisim-butonlar

Traşsız Saç Ekimi Uygulaması

Traşsız Saç Ekimi Uygulaması

Saç ekimi uygulamalarına karar veren danışanların, operasyon sırasında ve sonrasında ihtiyaç duyduğu konfor birçok ayrıntıyı barındırmaktadır. Saç ekimi uygulamalarında geçmişe dönük bir inceleme yapıldığında, özellikle son 5 yıllık dönemde en çok üzerinde durulan konu; doğal görünüm ve danışanın konforu olmaktadır. Danışanın konforu üzerine yapılan çalışmalarda da traşsız saç ekimi konusunda hem fikir olunmuştur.

Traşsız saç ekimi denildiğinde, Fut ve Fue yöntemlerinin her ikisinde de başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir. Her ne kadar oluşturduğu dezavantajlardan dolayı artık pek kullanılmayan bir yöntem olan Fut, kliniklerde şu an tercih edilmesede; yine de traşsız saç ekimi konusunda herhangi bir engel teşkil etmemektedir. Ancak belirttiğim gibi son dönemin en çok tercih edilen yöntemi Fue olduğu için, Fue yöntemi üzerinde traşsız saç ekim uygulamalarından bahsedeceğiz.


Saç ekimi uygulamalarının başarılı bir şekilde gerçekleşebilmesi için, operasyon öncesinde işlemi gerçekleştirecek olan uzman, danışanın saç durumunu değerlendiemelidir. Değerlendirmenin ardından saç kısaltma işlemi merkezde uzman gözetiminde yapılmaktadır. Saç ekimi uygulaması sırasında saç kısalığının yaklaşık olarak 3 mm civarına getirilmesi uygun bulunmaktadır.


Saçların Traş Edilme Gerekçesi Nedir?

Saç kısalığını belirli bir düzeyde tutmaya çalışan erkekler için herhangi bir soru teşkil etmeyen uygulama, saç ekim seansları sırasında daha sağlıklı işlem yapılmasına yardımcı olur. Rutin ekim işlemlerinde saç traşı yapılmasının en temel sebebi; operasyon ekibinin saç köklerini daha rahat görebilmesi, dolayısıyla da daha yüksek performans alınmasıdır.


Çünkü rahat görünen kökler üzerinde işlem kabiliyeti daha geniş olmaktadır. Saç ekim operasyonu öncesinde yapılan kısaltma işleminin ardından, uygulama sırasında da ihtiyaç duyulması halinde ekim alanı jiletlenebilmektedir. Jilet işlemi yapılan bölüme kanal açılımı yapılarak alınan greftlerin transferi gerçekleştirilmektedir.


Traşsız Saç Ekimi Uygulamalarının Artı ve Eksi Yönleri

Traşsız ekim işleminin gerçekleştirilmesi, sanıldığı gibi doktor için herhangi bir avantaj yada dezavantaj sağlamamaktadır. Bu konu tamamen danışanın estetik kaygıları ile alakalıdır. Çünkü operasyon sırasında traş olunmaması durumunda, danışanın saç ekim işlemi geçirdiğine dair herhangi bir belirti oluşmamaktadır. Yani saçlar danışan için kısmi kamuflaj görevi görmektedir.


Özellikle kendine ait bir saç stili olan danışanların, kısa süreli bir operasyon adına bu stilden vazgeçmeleri zorunluluğunu ortadan kalkacaktır. Donör alanda oluşan estetikten uzak görüntünün oluşmasını engelleyecek, dolayısıylada danışanın rutin gündelik hayat akışına dönmesi çok daha kolay ve hızlı olacaktır. Bütün bu ayrıntıların yanı sıra saçlarını erkek stilinde kestirmek istemeyen kadınlar içinde bir kurtuluş vaadeden bu yöntem, uzun saç seven erkekler içinde avantajdır. Gelin tüm bu avantajları Aslı Tarcan hair transplant uzmanları ile birlikte hayatınıza yansıtalım.

Garantili ve Kaliteli Saç Ekim Hizmeti ! Maksimum Greft, Fue ya da DHI Tekniği, Prp tedavisi, Vip Transfer ve 5 Yıldız Otel hizmeti.

Ücretsiz Danışma ve Saç Analizi


logo
Aslı Tarcan Hair Clinic
X